Jak zdobyć bilety na EURO 2012 w Internecie

Logo EURO 2012Euro 2012 to wielkie wydarzenie obecnego roku. Wiele osób chciałoby zobaczyć na żywo zmagania zarówno polskich, jak i zagranicznych piłkarzy. Nie każdy ma jednak dostęp do biletów na to wydarzenie, nie każdego również na obecność na stadionach stać. Jak wiadomo przepustką na stadion jest bilet - warto zatem poznać kilka faktów na jego temat.

Bilety na Euro a Internet

Od początku do końca marca istniała możliwość złożenia zamówienia dotyczącego biletów na Euro 2012 na oficjalnej stronie UEFA.

 


Bilety można było rezerwować na różne sposoby:
  • jako wejściówki na pojedyncze mecze

  • jako wejściówki stadionowe fazy grupowej/pucharowej

  • jako wejściówki na mecze danej drużyny w fazie grupowej/całym turnieju.

Do połowy kwietnia obecnego roku na stronie UEFA funkcjonowała także witryna, na której można było nabyć bilety od osób, które zrezygnowały z obecności na Euro 2012 i chcą się pozbyć przepustki na stadion. Również na innych portalach możliwe było i jest dokonywanie transakcji sprzedaży biletów - co pokazuje jak ogromne znaczenie w handlu (nawet tym związanym z biletami na Euro 2012) ma Internet i jego możliwości szybkiego komunikowania się oraz przeprowadzania sprawnych i bezpiecznych transakcji.
 

Wejściowki na Euro a sponsorzy

Osoby, którym nie udało się zakupić biletów na Euro 2012, lub też nie było ich na to stać mogą próbować zdobyć wymarzone miejsce na stadionie biorąc udział w poszczególnych konkursach organizowanych przez sponsorów omawianej imprezy. Kto rozdaje wejściówki w zamian za udział w konkursach? - Coca-Cola, Orange, Carlsberg, Wedel, MasterCard PayPass, Castrol.
 

Ceny biletów na Euro 2012

Ceny biletów na Euro 2012 różnią się w zależności od tego jakiej kategorii dotyczą. W cennikach dostępne są trzy kategorie - gdzie pierwsza kategoria wiąże się z biletem najdroższym, zaś trzecia z najtańszym. Wejściówka na mecz otwarcia w pierwszej kategorii to koszt 1000 zł, w drugiej kategorii 560 zł,zaś w trzeciej 180 zł. 

Opłata za obecność na meczu grupowym to koszt 480 zł w pierwszej kategorii, 280 zł w drugiej, natomiast 120 zł w trzeciej. 

W kwestii biletów dotyczących ćwierćfinałów zestawienie cen biletów przedstawia się następująco: 600 zł trzeba wydać na bilet w pierwszej kategorii, 320 zł w drugiej, a 160 zł w trzeciej kategorii. Mecze półfinałowe wiążą się z następującymi cenami za bilety: 1080 zł kosztuje bilet w pierwszej kategorii, 600 zł w drugiej i 180 zł w trzeciej. 

Wejściówka na finał to w pierwszej kategorii cena 2400 zł, w drugiej 1320 zł, a w trzeciej 200 zł.
 

Bilety na Euro a politycy

W związku z tym, iż nabycie biletu przez wielu polityków okazało sięznacznie łatwiejsze niż przez przeciętnych kibiców, pojawiły się kontrowersje związane z nierównym dostępem do wejściówek. Politycy, pomimo, iż nie należą do tej części społeczeństwa, która nie potrafi zatroszczyć się o potrzeby związane z rozrywką i rekreacją - wejściówki mogli otrzymać od Ministerstwa Sportu. Wydaje się to niesprawiedliwe w stosunku do przeciętnego obywatela, który nie ma możliwości pozyskania biletu z innego niż tradycyjne źródła.
 

Bezprawne transakcje biletami

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że tylko UEFA jest oficjalnie upoważniona do sprzedaży biletów na Euro 2012. Niestety pojawiły się próby nielegalnej sprzedaży biletów, podejmowane przez określone firmy - proponowały one zarówno sprzedaż wejściówek, jak i pakietów korporacyjnych hospitality. Nie są one jednak do tego upoważnione i są to działania niezgodne z prawem. UEFA na bieżąco informowała, iż tylko ona jest podmiotem, który jest w posiadaniu biletów i wszelkie inne fałszywe wejściówki w żadnym wypadku nie będąakceptowane przy wejściu na stadion.

Euro 2012 to impreza oczekiwana przez piłkarzy, kibiców, organizatorów. Nic więc dziwnego, iż popyt na bilety związane z przedsięwzięciem jest bardzo duży. Odzwierciedla on bowiem zainteresowanie zarówno meczami, jak i organizacją imprezy i jej przebiegiem.

 

Komentarze

Twój komentarz

Nick *
E-mail *
Komentarz *

Zobacz także

Fotorelacja z X Targów Ehandlu w Katowicach

Ogrom kreatywnych rozwiązań dla e-commerce, duża dawka wiedzy merytorycznej, tłumy odwiedzających. Tak było na jubileuszowych Targach Ehandlu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Używamy Cookies. Więcej w Prywatności. Używamy Cookies

Newsletter
Nowości na blogu, życzenia na święta .. generalnie co u nas słychać :)
Name
Email
 
Akceptuję politykę prywatności.