Zlapkuriera opinie - tanio tylko pozornie - nie daj się naciągnąć

Zlapkuriera.pl opinie


Tani kurier i tanie przesyłki kurierskie to być lub być każdego sklepu internetowego. Przy coraz niższych marżach ze sprzedaży i porzucaniu koszyka przez klientów na etapie zamawiania, niski koszt dostawy jest jednym z ważniejszych czynników konkurencyjności Twojego sklepu.

Duzi gracze nie mają problemu. Wysyłają tysiące paczek miesięcznie, więcj mogą negocjować niskie stawki u przewoźników.

Co innego jeśli dopiero rozkręcasz swój sklep internetowy i ilość zamówień nie powala. Nie możesz liczyć na tak niskie ceny przesyłek co duża konkurencja. I wtedy pojawiają się oni - internetowi pośrednicy pojawiający się jak grzyby po deszczu, kuszący niskimi cenami i dostępem do większości przewoźników na rynku.

Jednym z nich jest Zlapkuriera.pl.

Kuszą niskimi cenami. Obiecują że są najtańsi na rynku. Wszystko pięknie do momentu kiedy poznasz ich bliżej. A wtedy lepiej żebyś miał mocne nerwy.

W tym artykule przedstawię w jaki sposób działa Zlapkuriera.pl i dlaczego powinieneś trzymać się od tej firmy z daleka jeśli nie chcesz stracić nie tylko pięniędzy ale i swoich paczek.

Poniżej opisuję swoje osobiste doświadczenia, ale okazuje się że takich osób jest dużo więcej.

Na tyle dużo że powstała dedykowana grupa na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/565628120457038/, która zrzesza osoby potraktowane w taki sam sposób, oraz kilka Wykopów poświęcone tej firmie, w którym ludzie opisują swoje doświadczenia - http://www.wykop.pl/ramka/4283053/ostrzezenie-przed-oszustami-zlapkuriera-pl/.

Największy wykop został usunięty jako efekt porozumienia - Zlapkuriera.pl obiecało oddać zatrzymane palety (pod pretekstem przekroczenia rozmiarów) oraz zatrzymane środki z pobrań na koncie w zamian za usunięcie wątku na Wykop.pl, który miał setki negatywnych komentarzy i jeszcze więcej udostępnień. Informacja sprawdzona u źródła.

Ale od początku.

Jak wpaść w pułapkę spirali płatności

Usługa Zlapkuriera.pl jest banalnie prosta. Jak u wielu innych pośredników tego typu zakładasz konto, dostajesz dostęp do panelu gdzie po wpisaniu parametrów przesyłki wyliczane są stawki dla poszczególnych kurierów.

Za przesyłki płacisz z góry - każdorazowo przy wysyłaniu lub wpłacając większą kwotę na konto prepaid z którego możesz opłacać przesyłki. Nic nadzwyczajnego, można powiedzieć standardowa nuda. Trudno by było nawet podejrzewać że coś może iść nie tak.

Jeśli założysz konto i nie korzystasz z usługi - spodziewaj się telefonu od opiekuna, który na pewno przekona Cię, że powinieneś korzystać z ich usług. Dostaniesz dodatkowy rabat na wybranego kuriera, byle byś tylko wysyłał. W naszym przypadku przekonano nas do wysyłania kurierem Inpost, który zdaniem opiekuna będzie optymalnym, najtańszym rozwiązaniem.

I faktycznie przez kilka miesięcy było wszystko ok. Kurierzy przyjeżdżali, paczki zabierali, pobrania wypłacali. Aż do dnia, kiedy otrzymaliśmy takiego oto maila.


Informujemy, że przesyłka nr XYZ została poddana sprawdzeniu przez firmę kurierską pod względem zgodności z listem przewozowym:

Weryfikacja zamówienia nr: XYZprzesyłka ważyła 42,8 kg z wagi wymiarowej (81/52/61 cm), dopłata: 501 zł (przesyłka do 50 kg) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) - 12,50 zł (kwota, która została zapłacona za przesyłkę)    

Łączna kwota do zapłaty: 365,30 zł.
W związku z weryfikacją wzywamy do zapłaty kwoty wynikającej z ww. danych w dniu dzisiejszym do godziny 12:00, aby przesyłka została doręczona.
 
Proszę o przelanie powyższej kwoty na rachunek bankowy o numerze: XXX

 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl


Po otrzymaniu takiego maila pierwsze co sobie myślisz, że to chyba jakiś żart. Wysyłasz paczkę za 12,50 zł i nagle okazuje się że masz dopłacić 501 zł za większy rozmiar i 20 zł za weryfikację paczki? Jeśli nawet paczka była trochę większa to na pewno nie ważyła więcej niż 7 kg, a tu wyliczają że paczka ważyła prawie 43 kg! Brzmi to jak jakiś absurd.

Sprawdzam konto. Faktycznie, pobrane środki prepaid a saldo wynosi -365,30 PLN.

Jestem wściekły na Inpost. Myślę, jak można naliczać takie opłaty do zwykłego kartonu o wadze ok 7 kg. Wysyłka palety to 150 zł, a tutaj ponad 500 zł dopłaty! Okazuje się, że nie Inpost tutaj jest winien, ale o tym za chwilę.

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl


Telefon do firmy. Pani twierdzi że nic się nie da zrobić. Paczka ma taki a taki wymiar co przelicza się na podaną wagę. Trzeba dopłacić 365,30 zł i wtedy można złożyć reklamację. Pani ponagla, żeby zapłacić jak najszybciej to paczka zostanie dostarczona.

Myślę, co? Mam zapłacić ponad 500 PLN i wtedy składać reklamację?

Proszę o zwrot przesyłki do nadawcy.

Nie ma takiej możliwości bez uregulowania ujemnego salda. Otrzymuję maila z formularzem reklamacyjnym.

Wypełniam formularz i wysyłam skan mailem. Otrzymuję odpowiedź, że reklamacja nie może zostać rozpatrzona bez uregulowania ujemnego salda. Status reklamacji - zamknięty.

W tej sytuacji decyduję się wysłać towar do klienta innym przewoźnikiem. Za karton tej samej wielkości - tą samą zawartością i wagą płacę 11 zł brutto!


Otrzymuję kolejne maila z przypomnieniem o zaległości wobec serwisu.

Następnego dnia mail z informacją że paczka zostaje przekierowana na magazyn Zlapkuriera.pl a na koncie pojawia się kolejne obciążenie na kwotę 501 zł. Czyli obecnie jest to już 866,30 PLN.

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl

W kolejnym mailu otrzymuję informację, że jeżeli nie dokonam płatności w ciągu 14 dni to przesyłka zostanie zutylizowana, a za każdy dzień magazynowania naliczana będzie opłata w wysokości 10 zł / dzień.
 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl
 

Sprawdzam internet. Trafiam na Wykop, a tam na człowieka który podaje swój numer telefonu. Rozmawiamy. Opowiada mi swoją historię. Włos się na głowie jeży.

Miał dokładnie to samo. Wstrzymano mu dostawę palety bo ponoć przekraczała rozmiar o kilka centymetrów. Zażądano dopłaty kilkuset złotych. Następnie wstrzymano mu dostawę wszystkich kolejnych palet które wysłał.

Po głębszej weryfikacji internetu trafiam na kolejne podobne przypadki na Wykopie i negatywne opinie, trafiam na forum prawne gdzie opisywany jest sposób działania tej firmy.

Okazuje się, że jestem jednym z wielu, który dał się nabrać na niskie ceny wysyłek. Historii jak moja jest całe mnóstwo.

Inpost niewinny

Podczas rozmów Zlapkuriera.pl winę za dodatkowe koszty przerzuca na firmę kurierską Inpost, i początkowo swoją złość kieruję w stronę tej firmy.

Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie.

Sprawdzam standardowy cennik usługi Inpost Kurier24 dla rzekomego rozmiaru paczki. Jest to gabaryt D - 50x50x80 cm.

Koszt paczki o gabarycie D wg standardowego cennika na stronie Inpost to - uwaga - 28,99 PLN.

Do tego należy doliczyć przyjazd kuriera 6 PLN i ubezpieczenie paczki 1,85 PLN.

Daje to razem 36,85 PLN  W Zlapkuriera.pl ta sama paczka po doliczeniu kosztów weryfikacji kosztuje 521 PLN !


Tutaj oficjalny cennik Inpost: https://inpost.pl/cennik-paczkomaty-kurier-przesylki
 

Uwaga na konto prepaid i pobrania

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to natychmiastowe pobranie środków z mojego konta prepaid. W momencie naliczenia dopłaty pobrano wszystkie środki jak były dostępne na koncie prepaid - 143,20 PLN, a pozostała część zobowiązania zminusowała konto do -365,30 PLN.

Co więcej serwis w swoim regulaminie rezerwuje sobie prawo zastawu na przesyłce. Oznacza to, że serwis dysponuje środkami pieniężnymi z pobrań za inne przesyłki zastrzega sobie prawo do przejęcia tych środków. Jest to sprzeczne z prawem. Prawo do zastawu na przesyłce, zgodnie z Art. 57 Prawo Pocztowe przysługuje przewoźnikowi, ale nie pośrednikowi. Zlapkuriera.pl umieścił taki zapis w swoim regulaminie, co nadaje się do umieszczenia w rejestrze klauzul niedozwolonych.

Regulamin Zlapkuriera.pl:

9. Usługodawca ma prawo do wstrzymania zwrotu środków z pobrań (COD) oraz prawo zastawu na Przesyłkach, w celu zabezpieczenia roszczeń wynikających z nieuregulowanych przez Klienta płatności.

10. Usługodawca zastrzega sobie prawo do potrącenia powstałego zobowiązania w wyniku opłaty dodatkowej, z pieniędzy z usługi „za pobraniem” (COD).

11. Termin zwrotu wstrzymanych pobrań jest liczony od dnia uregulowania ujemnego salda.

 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl

Weryfikacja przesyłki nie istnieje

Wysłałem również pismo z prośbą o przesłanie dokumentu weryfikacji przesyłki przez firmę kurierską. Tylko taka weryfikacja może być podstawą do naliczenia dodatkowych opłat.

W odpowiedzi otrzymałem:

W odpowiedzi na Pańskie pismo informuję, że niestety firmy kurierskie do faktury nie dołączają protokołu weryfikacyjnego.

Jeżeli twierdzą Państwo, iż przesyłka miała dane w pełni zgodne z wprowadzonymi na list przewozowy, pozostaje uregulować zadłużenie względem naszego serwisu i sprawę reklamować. Postaramy się zrobić wszystko, aby pomóc odzyskać pieniądze lub na drodze reklamacyjnej uzyskać protokół weryfikacyjny

Pozornie tani kurier - Zlakfrajera.pl

Fałszywe opinie

Większość firm, które działają fair dają możliwość wystawienia opini na swoim profilu na Facebooku.

Dlaczego nie robi tak Zlapkuriera?

Dlaczego opinie o tej firmie można znaleźć tylko na Opineo gdzie średnia ocen to 4.7 / 5 i ponad 1000 pozytywnych opinii?

Odpowiedź jest prosta.

Opinie na Opineo to opinie fałszywe, dodawane przez pracowników Zlapkuriera. Pracownicy mają obowiązek codziennego wystawiania pozytywnych opinii w tym serwisie stąd tak ogromna liczba poztywnych opinii.

A co z negatywnymi opiniami?

Właściwie nie są publikowane na Opineo tylko przekazywane do .. Zlapkuriera, który może się od nich odwołać, a arbitraż przysługuje Opineo. Trudno tu mówić o rzetelności, jeśli Opineo utrzymuje się z abonamentów płaconych przez firmy.  Musi dbać o to, żeby negatywnych komentarzy było jak najmniej.

Dlatego niech nie dziwi Was tak wysoka ocena, ponieważ z rzeczywistością ma ona nie wiele wspólnego. Wiarygodne opinie to opinie na Facebooku czy Google. W te opinie nie można ingerować, co najwyżej się do nich odnieść w komentarzu. Zlapkuriera wie o tym dlatego zadbało o to, żeby nie uczestniczyć w programie opinii w tych serwisach a tylko w Opineo, które może kontrolować.

Podsumowanie

Na chwilę obecną firma przysyła monity i ponagla zapłatę naliczonego zobowiązania. Na ten moment jest to 866,30 PLN ale biorąc pod uwagę przesłane groźby nie długo będzie więcej. Podobną sytuację miał użytkownik Krakowiak, z którym rozmawiałem i który wpadł w podobną pętlę płatności.

Co więcej firma straszy również utylizacją paczki. Nie dość, że weszła w jej posiadania niezgodnie z prawem, to jeszcze grozi jej utylizacją.

W głowie się to nie mieści.

W grupie na Facebooku są osoby bardzo negatywnie nastawione i chętne do pozwania firmy w formie pozwu zbiorowego. I nie wydaje się to być przesadą biorąc pod uwagę sposobu w jaki firma działa.


Bez względu na wszystko zachęcam do nie korzystania z usług Zlapkuriera.pl.

Nie daj się zwieść sprzedawcy, który przez telefon opowie Ci jak to u nich jest świetnie, jaką dostaniesz opiekę i nieziemsko niskie ceny.

Nie będzie cudownie.

Wręcz przeciwnie. Przyjdzie moment, w którym firma naliczy Ci takie dopłaty, że spadniesz z krzesła. W wtedy będziesz potrzebował naprawdę dobrego leku na uspokojenie i mocnych nerwów na walkę żeby odzyskać swoje pieniądze i przesyłki. 

Temat ma charakter rozwojowy. Ja aktualnie podejmuję kroki prawne mające na celu odzyskanie bezprawnie zatrzymanej przesyłki, zatrzymania środków na koncie i zastraszania.


Jeżeli miałeś pecha i również padłeś ofiarą Zlapkuriera.pl - napisz swoją w historię w komentarzu do tego wpisu, na Wykopie oraz dołącz do grupy na Facebooku.

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/565628120457038/

Wykop: https://www.wykop.pl/link/4502463/zlapkuriera-pl-uwazajcie-zeby-nie-stracic-pieniedzy-i-swoich-paczek/

Autor: Łukasz Gierucki

Komentarze

Twój komentarz

Nick *
E-mail *
Komentarz *

Zobacz także

Używamy Cookies, które będą zamieszczane w Twoim komputerze. Więcej w Polityce Prywatności. - więcej

Newsletter
Nowości na blogu, życzenia na święta .. generalnie co u nas słychać :)
Name
Email
 
Wyrażam zgodę na wysyłanie wiadomości marketingowych oraz przetwarzanie moich danych osobowych.
 

Drogi użytkowniku,

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO), informuję że:

 • Twoje dane osobowe nie będą przekazywane odbiorcom.

 • Twoje dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowych.

 • Przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

 • Posiadasz prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, a także do przenoszenia swoich danych osobowych tj. do otrzymania od administratora Pani/Pana danych osobowych, w ustrukturyzowanym powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.

 • Masz prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, gdy uznasz, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (RODO).

 • Twoje dane osobowe będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, nie będą podlegały profilowaniu.

 • Administratorem danych jest Jan Nowak z którym można się skontaktować pod adresem info@heuristic.pl.
   

Pliki Cookies

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. Pragniemy zapoznać Cię ze szczegółami stosowanych przez nas technologii oraz z przepisami, które niebawem wejdą w życie, tak aby dać Ci pełną wiedzę i komfort w korzystaniu z naszych serwisów internetowych. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do serwisu. Klikając przycisk „przejdź do serwisu” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej.

RODO

Z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”). RODO obowiązywać będzie w identycznym zakresie we wszystkich krajach Unii Europejskiej, a więc także w Polsce i wprowadza szereg zmian w zasadach regulujących przetwarzanie danych osobowych.

Czym są dane osobowe

Dane osobowe to, zgodnie z RODO, informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. W przypadku korzystania z naszego serwisu takimi danymi są np. adres e-mail, adres IP, a w przypadku wysłania zapytania - imię i nazwisko. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies lub podobnych technologiach (np. local storage) instalowanych przez nas na naszej stronie i urządzeniach, których używasz podczas korzystania z naszych usług.

Podstawa i cel przetwarzania

Przetwarzanie danych osobowych wymaga podstawy prawnej. RODO przewiduje kilka rodzajów takich podstaw prawnych dla przetwarzania danych, a w przypadkach korzystania z naszych usług wystąpią, co do zasady trzy z nich:

 • Niezbędność przetwarzania do zawarcia lub wykonania umowy, której jesteś stroną. Umowa to, w naszym przypadku, regulamin danej usługi. Jeśli zatem zawieramy z Tobą umowę o realizację danej usługi (np. usługi zapewniającej Ci możliwość zapoznania się z naszym serwisem w oparciu o treść regulaminu tego serwisu), to możemy przetwarzać Twoje dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy. Bez tej możliwości nie bylibyśmy w stanie zapewnić Ci usługi, a Ty nie mógłbyś z niej korzystać.

 • Niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Ta podstawa przetwarzania danych dotyczy przypadków, gdy ich przetwarzanie jest uzasadnione z uwagi na nasze usprawiedliwione potrzeby, co obejmuje między innymi konieczność zapewnienia bezpieczeństwa usługi, dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług i dopasowania ich do potrzeb i wygody użytkowników (np. personalizowanie treści w usługach) jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

 • Twoja dobrowolna zgoda. Jest potrzebna głównie w przypadku, gdy usługi marketingowe dostarczają Ci podmioty trzecie oraz gdy to my świadczymy takie usługi dla podmiotów trzecich. Aby móc pokazać interesujące Cię reklamy (np. produktu, którego możesz potrzebować) reklamodawcy i ich przedstawiciele muszą mieć możliwość przetwarzania Twoich danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne, i jeśli nie chcesz, nie musisz jej udzielać. Dzięki naszemu rozwiązaniu masz również możliwość ograniczenia zakresu lub zmiany zgody w dowolnym momencie. Twoje pozostałe uprawnienia wynikające z udzielenia zgody są opisane poniżej.


Twoje dane, w ramach naszych usług, przetwarzane będą wyłącznie w przypadku posiadania przez nas lub inny podmiot przetwarzający dane jednej z dopuszczonych przez RODO podstaw prawnych i wyłącznie w celu dostosowanym do danej podstawy, zgodnie z opisem powyżej. Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań z Twojej strony ograniczających tę zgodę, w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy – przez czas jej wykonywania, a w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.

Przekazywanie danych

Twoje dane będą przetwarzane przez Administratora danych osobowych oraz i Zaufanych Partnerów, którym zostaną przekazane w celach analizy. W każdym takim przypadku przekazanie danych nie uprawnia ich odbiorcy do dowolnego korzystania z nich, a jedynie do korzystania w celach wyraźnie przez nas wskazanych. Dzięki temu możemy np. lepiej dobrać najciekawsze lub najtańsze oferty dopasowane dla Ciebie. W każdym przypadku przekazanie danych nie zwalnia przekazującego z odpowiedzialności za ich przetwarzanie. Dane mogą być też przekazywane organom publicznym, o ile upoważniają ich do tego obowiązujące przepisy i przedstawią odpowiednie żądanie, jednak nigdy w innym przypadku.

Cookies

Na naszych stronach internetowych i w aplikacjach używamy technologii, takich jak pliki cookie, local storage i podobnych służących do zbierania i przetwarzania danych osobowych oraz danych eksploatacyjnych w celu personalizowania udostępnianych treści i reklam oraz analizowania ruchu na naszych stronach. Cookies to dane informatyczne zapisywane w plikach i przechowywane na Twoim urządzeniu końcowym (tj. Twój komputer, tablet, smartphone itp.), które przeglądarka wysyła do serwera przy każdorazowym wejściu na stronę z tego urządzenia, podczas gdy odwiedzasz różne strony w Internecie.

Twoje uprawnienia

Zgodnie z RODO przysługują Ci następujące uprawnienia wobec Twoich danych i ich przetwarzania przez nas i Zaufanych Partnerów.

Jeśli udzieliłeś zgody na przetwarzanie danych możesz ją w każdej chwili wycofać.

Masz również prawo żądania dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.

Zgoda

Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez nas Twoich danych osobowych zebranych w związku z korzystaniem przez Ciebie z naszej strony w celach marketingowych (obejmujących niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie Twojej aktywności na stronach internetowych) w tym ich przetwarzanie w plikach cookies itp. instalowanych na Twoich urządzeniach i odczytywanych z tych plików przez Administratora danych osobowych. Możesz w łatwy sposób wyrazić tę zgodę, klikając w przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamykając to okno. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. 

Zaufani Partnerzy

Dane osobowe o których mowy powyżej udostępniane są wyłącznie zaufanym partnerom w celach statystycznych oraz w celu realizowania dodatkowych usług dostępnych w serwisie.

Zaufanie partnerzy:

 • Google Inc. - w celach statystycznych, analizy danych, w celach marketingowych
 • Yandex Metrica - w celach statystycznych, analizy danych
 • Smartsupp.com, s.r.o. - w celach świadczenia usługi chatu on-line
 • Facebook, Inc. - w celach statystycznych, analizy danych, w celach marketingowych
 • Hotjar Limited - w celach statystycznych, analizy danych, w celach marketingowych, w celach świadczenia usługi chatu on-line
 • CWK Spółka z o.o. spółka komandytowa - w celach realizowania usług kurierskich
 • R2G Polska Sp. z o.o. - w celach realizowania usług kurierskich
 • Poczta Polska S.A. - w celach realizowania usług kurierskich

Newsletter

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi newsletter opisanej w Polityce prywatności. Jestem świadomy/a, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.”