Zlapkuriera opinie - tanio tylko pozornie - nie daj się naciągnąć

02 września 2018 Łukasz Gierucki
Opinie o Zlapkuriera.pl / Taniejniebedzie.pl / Tanieprzesylkikurierskie.pl - tanio tylko pozornie. Możesz stracić przesyłki i pobrania.

Zlapkuriera.pl opinie


Tani kurier i tanie przesyłki kurierskie to być lub nie być każdego sklepu internetowego. Przy coraz niższych marżach ze sprzedaży i porzucaniu koszyka przez klientów na etapie zamawiania, niski koszt dostawy jest jednym z ważniejszych czynników konkurencyjności Twojego sklepu.

Duzi gracze nie mają problemu. Wysyłają tysiące paczek miesięcznie, więcj mogą negocjować niskie stawki u przewoźników.

Co innego jeśli dopiero rozkręcasz swój sklep internetowy i ilość zamówień nie powala. Nie możesz liczyć na tak niskie ceny przesyłek co duża konkurencja. I wtedy pojawiają się oni - internetowi pośrednicy pojawiający się jak grzyby po deszczu, kuszący niskimi cenami i dostępem do większości przewoźników na rynku.

Jednym z nich jest Zlapkuriera.pl / Taniejniebedzie.pl.

Warto też nadmienić że, biorąc pod uwagę powiązania między spółkami, powiązania osobowe i kapitałowe, treści regulaminów, oraz zgłoszone doświadczenia innych użytkowników, wydaje się że serwis Tanieprzesylkikurierskie.pl jest klonem działającym w ten sam sposób, a ostatnio Zlapkuriera zmieniło nazwę i domenę na Wysylajnami.pl. Dziwne, że Coca Cola i BMW przez tyle lat działalności nie zmieniło swojej nazwy .. a może nie wiedzą tego, co wiedzą szefowie Zlapkuriera. Ciekawe.

Kuszą niskimi cenami. Obiecują że są najtańsi na rynku. Wszystko pięknie do momentu kiedy poznasz ich bliżej. A wtedy lepiej żebyś miał mocne nerwy.

W tym artykule przedstawię w jaki sposób działa Zlapkuriera.pl / Taniejniebedzie.pl i dlaczego powinieneś trzymać się od tej firmy z daleka jeśli nie chcesz stracić nie tylko pięniędzy ale i swoich paczek.

Poniżej opisuję swoje osobiste doświadczenia, ale okazuje się że takich osób jest dużo więcej.

Na tyle dużo że powstała dedykowana grupa na Facebooku - https://www.facebook.com/groups/565628120457038/, która zrzesza osoby potraktowane w taki sam sposób, oraz kilka Wykopów poświęcone tej firmie, w którym ludzie opisują swoje doświadczenia - http://www.wykop.pl/ramka/4283053/ostrzezenie-przed-oszustami-zlapkuriera-pl/.

Największy wykop został usunięty jako efekt porozumienia - Zlapkuriera.pl obiecało oddać zatrzymane palety (pod pretekstem przekroczenia rozmiarów) oraz zatrzymane środki z pobrań na koncie w zamian za usunięcie wątku na Wykop.pl, który miał setki negatywnych komentarzy i jeszcze więcej udostępnień. Informacja sprawdzona u źródła.

Ale od początku.

Jak wpaść w pułapkę spirali płatności

Usługa Zlapkuriera.pl jest banalnie prosta. Jak u wielu innych pośredników tego typu zakładasz konto, dostajesz dostęp do panelu gdzie po wpisaniu parametrów przesyłki wyliczane są stawki dla poszczególnych kurierów.

Za przesyłki płacisz z góry - każdorazowo przy wysyłaniu lub wpłacając większą kwotę na konto prepaid z którego możesz opłacać przesyłki. Nic nadzwyczajnego, można powiedzieć standardowa nuda. Trudno by było nawet podejrzewać że coś może iść nie tak.

Jeśli założysz konto i nie korzystasz z usługi - spodziewaj się telefonu od opiekuna, który na pewno przekona Cię, że powinieneś korzystać z ich usług. Dostaniesz dodatkowy rabat na wybranego kuriera, byle byś tylko wysyłał. W naszym przypadku przekonano nas do wysyłania kurierem Inpost, który zdaniem opiekuna będzie optymalnym, najtańszym rozwiązaniem.

I faktycznie przez kilka miesięcy było wszystko ok. Kurierzy przyjeżdżali, paczki zabierali, pobrania wypłacali. Aż do dnia, kiedy otrzymaliśmy takiego oto maila.


Informujemy, że przesyłka nr XYZ została poddana sprawdzeniu przez firmę kurierską pod względem zgodności z listem przewozowym:

Weryfikacja zamówienia nr: XYZ przesyłka ważyła 42,8 kg z wagi wymiarowej (81/52/61 cm), dopłata: 501 zł (przesyłka do 50 kg) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) - 12,50 zł (kwota, która została zapłacona za przesyłkę)    

Łączna kwota do zapłaty: 365,30 zł.
W związku z weryfikacją wzywamy do zapłaty kwoty wynikającej z ww. danych w dniu dzisiejszym do godziny 12:00, aby przesyłka została doręczona.
 
Proszę o przelanie powyższej kwoty na rachunek bankowy o numerze: XXX

 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl


Po otrzymaniu takiego maila pierwsze co sobie myślisz, że to chyba jakiś żart. Wysyłasz paczkę za 12,50 zł i nagle okazuje się że masz dopłacić 501 zł za większy rozmiar i 20 zł za weryfikację paczki? Jeśli nawet paczka była trochę większa to na pewno nie ważyła więcej niż 7 kg, a tu wyliczają że paczka ważyła prawie 43 kg! Brzmi to jak jakiś absurd.

Sprawdzam konto. Faktycznie, pobrane środki prepaid a saldo wynosi -365,30 PLN.

Jestem wściekły na Inpost. Myślę, jak można naliczać takie opłaty do zwykłego kartonu o wadze ok 7 kg. Wysyłka palety to 150 zł, a tutaj ponad 500 zł dopłaty! Okazuje się, że nie Inpost tutaj jest winien, ale o tym za chwilę.

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl


Telefon do firmy. Pani twierdzi że nic się nie da zrobić. Paczka ma taki a taki wymiar co przelicza się na podaną wagę. Trzeba dopłacić 365,30 zł i wtedy można złożyć reklamację. Pani ponagla, żeby zapłacić jak najszybciej to paczka zostanie dostarczona.

Myślę, co? Mam zapłacić ponad 500 PLN i wtedy składać reklamację?

Proszę o zwrot przesyłki do nadawcy.

Nie ma takiej możliwości bez uregulowania ujemnego salda. Otrzymuję maila z formularzem reklamacyjnym.

Wypełniam formularz i wysyłam skan mailem. Otrzymuję odpowiedź, że reklamacja nie może zostać rozpatrzona bez uregulowania ujemnego salda. Status reklamacji - zamknięty.

W tej sytuacji decyduję się wysłać towar do klienta innym przewoźnikiem. Za karton tej samej wielkości - tą samą zawartością i wagą płacę 11 zł brutto!


Otrzymuję kolejne maila z przypomnieniem o zaległości wobec serwisu.

Następnego dnia mail z informacją że paczka zostaje przekierowana na magazyn Zlapkuriera.pl a na koncie pojawia się kolejne obciążenie na kwotę 501 zł. Czyli obecnie jest to już 866,30 PLN.

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl


W kolejnym mailu otrzymuję informację, że jeżeli nie dokonam płatności w ciągu 14 dni to przesyłka zostanie zutylizowana, a za każdy dzień magazynowania naliczana będzie opłata w wysokości 10 zł / dzień.
 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl
 

Sprawdzam internet. Trafiam na Wykop, a tam na człowieka który podaje swój numer telefonu. Rozmawiamy. Opowiada mi swoją historię. Włos się na głowie jeży.

Miał dokładnie to samo. Wstrzymano mu dostawę palety bo ponoć przekraczała rozmiar o kilka centymetrów. Zażądano dopłaty kilkuset złotych. Następnie wstrzymano mu dostawę wszystkich kolejnych palet które wysłał.

Po głębszej weryfikacji internetu trafiam na kolejne podobne przypadki na Wykopie i negatywne opinie, trafiam na forum prawne gdzie opisywany jest sposób działania tej firmy.

Okazuje się, że jestem jednym z wielu, który dał się nabrać na niskie ceny wysyłek. Historii jak moja jest całe mnóstwo.

Inpost niewinny

Podczas rozmów Zlapkuriera.pl winę za dodatkowe koszty przerzuca na firmę kurierską Inpost, i początkowo swoją złość kieruję w stronę tej firmy.

Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie.

Sprawdzam standardowy cennik usługi Inpost Kurier24 dla rzekomego rozmiaru paczki. Jest to gabaryt D - 50x50x80 cm.

Koszt paczki o gabarycie D wg standardowego cennika na stronie Inpost to - uwaga - 28,99 PLN.

Do tego należy doliczyć przyjazd kuriera 6 PLN i ubezpieczenie paczki 1,85 PLN.

Daje to razem 36,85 PLN  W Zlapkuriera.pl ta sama paczka po doliczeniu kosztów weryfikacji kosztuje 521 PLN !


Tutaj oficjalny cennik Inpost: https://inpost.pl/cennik-paczkomaty-kurier-przesylki

Uwaga na konto prepaid i pobrania

Kolejną rzeczą na jaką warto zwrócić uwagę to natychmiastowe pobranie środków z mojego konta prepaid. W momencie naliczenia dopłaty pobrano wszystkie środki jak były dostępne na koncie prepaid - 143,20 PLN, a pozostała część zobowiązania zminusowała konto do -365,30 PLN.

Co więcej serwis w swoim regulaminie rezerwuje sobie prawo zastawu na przesyłce. Oznacza to, że serwis dysponuje środkami pieniężnymi z pobrań za inne przesyłki zastrzega sobie prawo do przejęcia tych środków. Jest to sprzeczne z prawem. Prawo do zastawu na przesyłce, zgodnie z Art. 57 Prawo Pocztowe przysługuje przewoźnikowi, ale nie pośrednikowi. Zlapkuriera.pl umieścił taki zapis w swoim regulaminie, co nadaje się do umieszczenia w rejestrze klauzul niedozwolonych.

Regulamin Zlapkuriera.pl:

9. Usługodawca ma prawo do wstrzymania zwrotu środków z pobrań (COD) oraz prawo zastawu na Przesyłkach, w celu zabezpieczenia roszczeń wynikających z nieuregulowanych przez Klienta płatności.

10. Usługodawca zastrzega sobie prawo do potrącenia powstałego zobowiązania w wyniku opłaty dodatkowej, z pieniędzy z usługi „za pobraniem” (COD).

11. Termin zwrotu wstrzymanych pobrań jest liczony od dnia uregulowania ujemnego salda.

 

Pozornie tani kurier - Zlapfrajera.pl

Weryfikacja przesyłki nie istnieje

Wysłałem również pismo z prośbą o przesłanie dokumentu weryfikacji przesyłki przez firmę kurierską. Tylko taka weryfikacja może być podstawą do naliczenia dodatkowych opłat.

W odpowiedzi otrzymałem:

W odpowiedzi na Pańskie pismo informuję, że niestety firmy kurierskie do faktury nie dołączają protokołu weryfikacyjnego.

Jeżeli twierdzą Państwo, iż przesyłka miała dane w pełni zgodne z wprowadzonymi na list przewozowy, pozostaje uregulować zadłużenie względem naszego serwisu i sprawę reklamować. Postaramy się zrobić wszystko, aby pomóc odzyskać pieniądze lub na drodze reklamacyjnej uzyskać protokół weryfikacyjny

Pozornie tani kurier - Zlakfrajera.pl

Negatywne opinie

Większość firm, które działają fair dają możliwość wystawienia opini na swoim profilu na Facebooku.

Dlaczego nie robi tak Zlapkuriera / Taniejniebedzie?

Dlaczego opinie o tej firmie można znaleźć tylko na Opineo gdzie średnia ocen to 4.7 / 5 i ponad 1000 pozytywnych opinii?

Odpowiedź jest prosta.

Przypuszczalnie opinie na Opineo to opinie fałszywe, dodawane przez Zlapkuriera / Taniejniebedzie.

A co z negatywnymi opiniami?

Właściwie nie są publikowane na Opineo tylko przekazywane do .. Zlapkuriera, który może się od nich odwołać, a arbitraż przysługuje Opineo. Trudno tu mówić o rzetelności, jeśli Opineo utrzymuje się z abonamentów płaconych przez firmy.  Musi dbać o to, żeby negatywnych komentarzy było jak najmniej. Opinie w serwisie Opineo nie mają żadnej wartości dla użytkowników.

Dlatego niech nie dziwi Was tak wysoka ocena, ponieważ z rzeczywistością ma ona nie wiele wspólnego.

Wiarygodne opinie to opinie na Facebooku czy Google. W te opinie nie można ingerować, co najwyżej się do nich odnieść w komentarzu. Zlapkuriera wie o tym dlatego zadbało o to, żeby nie uczestniczyć w programie opinii w tych serwisach a tylko w Opineo, które może kontrolować.

Podsumowanie

Na chwilę obecną firma przysyła monity i ponagla zapłatę naliczonego zobowiązania. Na ten moment jest to 866,30 PLN ale biorąc pod uwagę przesłane groźby nie długo będzie więcej. Podobną sytuację miał użytkownik Krakowiak, z którym rozmawiałem i który wpadł w podobną pętlę płatności.

Co więcej firma straszy również utylizacją paczki. Nie dość, że weszła w jej posiadania niezgodnie z prawem, to jeszcze grozi jej utylizacją.

W głowie się to nie mieści.

W grupie na Facebooku są osoby bardzo negatywnie nastawione i chętne do pozwania firmy w formie pozwu zbiorowego. I nie wydaje się to być przesadą biorąc pod uwagę sposobu w jaki firma działa.


Bez względu na wszystko zachęcam do nie korzystania z usług Zlapkuriera.pl oraz klonu Taniejniebedzie.pl.

Nie daj się zwieść sprzedawcy, który przez telefon opowie Ci jak to u nich jest tanio i jaką dostaniesz opiekę i nieziemsko niskie ceny.

Nie będzie tak cudownie.

Wręcz przeciwnie. Przyjdzie moment, w którym firma naliczy Ci takie dopłaty takie, że spadniesz z krzesła. W wtedy będziesz potrzebował naprawdę dobrego leku na uspokojenie i mocnych nerwów na walkę żeby odzyskać swoje pieniądze i przesyłki. 

Temat ma charakter rozwojowy. Ja aktualnie podejmuję kroki prawne mające na celu odzyskanie bezprawnie zatrzymanej przesyłki, zatrzymania środków na koncie i zastraszania.


Jeżeli miałeś pecha i również padłeś ofiarą Zlapkuriera.pl - napisz swoją w historię w komentarzu do tego wpisu, na Wykopie oraz dołącz do grupy na Facebooku.

Grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/565628120457038/

Wykop: https://www.wykop.pl/link/4502463/zlapkuriera-pl-uwazajcie-zeby-nie-stracic-pieniedzy-i-swoich-paczek/

Aktualizacja 02.02.2019

W końcu udało się zainteresować Media tematem. Pojawiły się pierwsze artykuły, kolejne się piszą i wkrótce TVN nakręci reportaż.

Pisze się również pozew zbiorowy który wkrótce zostanie złożony w sądzie. Jeżeli chciałbyś się przyłączyć do pozwu - napisz do mnie lub odwiedź grupę na Facebooku - link powyżej.

Poniżej artykuły, które pojawiły się w ostatnim czasie na temat Zlapkiuriera.pl / Taniejniebedzie.pl.

Aktualizacja 12.02.2020

Po wczorajszym telefonie z Działu Windykacji informujący mnie, że brak spłaty zadłużenia będzie sktukowało wpisem w KRD, czyli Krajowym Rejestrze Długów, dzisiaj otrzymałem maila następującej treści:

 
Zlap Kuriera - email 12.02.2020


Do maila dołączona jest faktura pro forma, jako rzekomy dokument potwierdzający zadłużenie.  Tylko tak się akurat składa, że faktura pro forma nie jest  dokumentem finansowym i nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń, a już na pewno nie podstawą do wpisania do KRD. Zatem albo Zlap Kuriera dalej próbuje straszyć kolejne ofiary, na co wygląda, albo zatrudnia niekompetentnych ludzi, którzy nie znają prawa.

Dotychczasowa analiza działań ZK pozwala przypuszczać, że faktura VAT nigdy nie zostanie wystawiona, ponieważ ZK nie ma ku temu żadnych podstaw - protokół weryfikacji przesyłki nie istnieje, ani nie ma żadnych innych dowodów świadczących o tym, że naliczona abstrakcyjna dopłata ma faktyczne uzasadnienie w dokumentach, oprócz powoływania się na stworzony przez siebie regulamin. Z tego powodu nie ma żadnych przesłanek dla których ZK może rościć sobie należność, bo gdyby tak było - każda firma mogłaby robić to samo, żądać zapłaty za wyimaginowaną usługę, wystawiając za nią fakturę pro forma i jednocześnie strasząc umieszczeniem w KRD, jak to ma miejsce w powyższym przypadku.

Reasumując.  Moja paczka w dalszym ciągu nie została dostarczona do klienta, ani zwrócona do nadawacy - jest w dalszym ciągu przetrzymywana przez Złap Kuriera. Złap Kuriera próbuje egzekwować dopłatę w wysokości 825,30 zł poprzez telefon i wysyłane emaile o treści jak wyżej.

Czy ktoś z Was dostał  może podobny email?

 
Zlap Kuriera - pro forma

Aktualizacja 04.01.2021

Otrzymałem pozew z sądu o pomówienie na blogu złożony przez panią prezes spółek 4FIT sp.  z o.o. sp. k. , Sportpro sp. z o.o. zp. komandytowa (pełna lista spółek i powiązań).  Pozew został skierowany do Sądu Rejonowego w Elblągu, który przekazał sprawę do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli. Została złożona odpowiedź na akt oskarżenia przygotowana przez Kancelarię Adwokacką Abłażewicz & Imieliński.

Osoby, które miały podobne doświadczenia jak te opisane powyżej i które chciałyby zeznawać w sprawie proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Aktualizacja 01.01.2022

Sąd w Warszawie odrzucił pozew o pomówienie w niniejszym artykule, pisząc w uzasadnieniu, ze firmy powinny liczyć się z tym, że ich klienci będą wyrażać swoją opinię na ich temat w różnej formie, czyli m.in. w Internecie.

Na ten moment sprawa pozwu została zakończona. Koszty adwokata zmuszony byłem ponieść ze swoich środków, choć i tak było warto gdyż takie działania powinno się nagłaśniać w każdy możliwy sposób, a otrzymane telefony od poszkodowanych osób tylko utwierdzają mnie w tym przekonaniu że artykuł był i jest potrzebny.

Prośba

Mam do Ciebie wielką prośbę.

Jeżeli ten artykuł pomógł Ci w jakiś sposób, będę wdzięczny za wsparcie zbiórki dla rodziny,
która w styczniu w pożarze straciła dom. Link do zbiórki poniżej.

https://szczytny-cel.pl/z/rowne


Pożar domu - Równe

Będę również wdzięczny za wystawienie opinii w Google lub na Facebooku.

Komentarze (dodane na poprzedniej wersji strony)

Iza79 2018-10-29
Chyba maja takie same standardy na gabaryty bo moja paczka dokladnie taka sama byla (81/52/61 cm). Kazali mi zapłacic 500zł, gdzie do dzis tego nie zrobiłam. straszenie sadem, telefony non stop. Kazali zapłacić a pozniej zajma sie reklamacja, gdy oznajmilam ze reklamacje złoze bezposrednio u przewoźnika, powiedziano mi ze nic mi to nie da bo przewoźnik i tak odeśle mnie do nich. I się pomylili :)

Alquida 2018-11-21
Nie zgodzę się z powyższym wpisem. Korzystam z usług tej firmy. Owszem, raz była sytuacja, w której moje saldo konta zostało obciążone, wpisałam omyłkowo za małe wymiary. Na początku również byłam zdenerwowana z powodu tej dopłaty, natomiast po dłuższej rozmowie i korespondencji mailowej doszłam z nimi do porozumienia. Złożyłam reklamację, która została rozpatrzona pozytywnie- błąd wynikał z winy przewoźnika. Kasa została zwrócona i wysyłam za ich pośrednictwem do tej pory.

Misiek 2018-11-27
taniejniebedzie.pl to druga strona w internecie tego pośrednika CWK Elbląg. Też próbują mnie straszyć e-sądem

ONSLĄZAK123 2018-12-07
Witam historia lubi się powtarzać żałuję tylko że wcześniej nie przeczytałem szerzej o tej firmie istnie z mojego życia .. doliczane weryfikacje dopłaty na około 10 tysięcy (wysyłałem około 60 paczek) pobrania 2 x tyle KWOTY zablokowane żadnych protokołów z weryfikacji ... powiem tak opona u nich w weryfikacji ma 68x65x40 no koło jak nic ... zszargane nerwy, strata klientów brak możliwość i zakupu(brak pieniędzy z pobrań) NIE POLECAM !! PROKURATURA SĄD

pokrzywdzony 2018-12-11
U mnie wszystko tak samo jak w tym opisie, wysyłam kilka paczek rocznie, więc mierze i ważę wszystko skrupulatnie podając wszystkie dane zawyżone o kilka centymetrów (tak dla tzw. świętego spokoju) Jakież było moje zdziwienie kiedy to otrzymałem wiadomość iż moja paczka (warta 45 zł.) poddana została weryfikacji a saldo ujemne na moim koncie wynosi 350 zł. Kilkanaście rozmów telefonicznych nie przeniosło żądanego efektu w postaci protokołu z oględzin i weryfikacji , do którego to mógłbym się odnieść dlatego też sprawa znalazła swój finał w sądzie. Czekam.....

bycia 2018-12-17
Mnie spotkała bardzo podobna sytuacja. Wysłałąm paczkę o wadze 10 kg i wymiarach wg których zapłaciłam za paczkę 17,60. Była to paczka za pobraniem 406 zł. Do tej pory nie uzyskałam pieniędzy z pobrania a moje saldo wynosi -806 zł !!! za paczke 10 kg , która wg cennika tyle powinna kosztować. Zagubiono paczkę po czym po 2 tyg się odnalazła poddana została weryfikacji i wg tego naliczono mi 806 zł. Firma taniejniebedzie.pl ktora była pośrednikiem tłumaczy że dostali fakturę z Ipost i to nie oni o tym decydują. Czekam na odpowiedź inpostu co do reklamacji złożonej. Genarelanie taniejniebedzie.pl każe mi zapłacic i złożyć reklamację a sztab specjalistów na pewno mi pomoże w oddyskaniu pieniędzy. nie wiem co dalej

Paweł 2018-12-31
Kiedy pozew zbiorowy? Chętnie dołączę. U mnie ta sama historia. Plus jestem straszny windykacją terenową...

mariusz1231_2008 2019-01-01
witam mam taka sama sytuacje naliczona zostala doplata 1000 zl co z tym zrobic nie wiem ... moze ktos pomoze mario 12363@onet.pl

Łukasz 2019-02-02
Pozew zbiorowy się właśnie pisze. Zebranych jest już ok 50 osób. Jeśli chcecie dołączyć to zapraszam na grupę na Facebooku - link na końcu artykułu.

Grzegorz 2019-02-14
Zablokowali mi prawie 13 000 zł za 16 paczek przez Inpost, Jedna paczka doręczona lecz kurier zeskanował zwrot do nadawcy obciążyli za zwrot muszę zapłacić !!! Kasy z pobrań nie zwrócą. Uważajcie na złapkuriera. Weryfikacje okropnie drogie. Podpisuję się za pozwem zbiorowym. Mój email Pozdrawiam

T9mek 2019-02-21
Tragedia. W moim przypadku też 502zl bo inny wymiar. Tylko że że mną się nie udało. Bo paczka dotarła zanim ja zablokowali. Odbiorca zaraz mi wysłał foto z wymiarami 80x40x40 cm a według weryfikacji tej paczki jest 90x89x40cm i waga 44kg koszt 502zl!.Mimo że wysłałem im foto od odbiorcy przed rozpakowaniem z tym samym nr listu przewozowego dalej twierdzą że mam zapłacić a potem reklamować, tylko pytanie za co ? W sumie firma już będzie miala na dniach pozew zbiorowy i UOKIK na głowie. Ja w sumie teraz nawet mogę z moim przypadkiem na podstawie tych dowodów iść na policję wyłudzenia i paragraf z kk

zielinski 2019-02-21
Witam mnie próbują naciągnąć puki co na 80 zł, mało ale straszą e sądem , windykacja itd. Ta sama sytuacja co u innych no i za nic nie chcą mi przedstawić dowodu weryfikacji paczek no chyba że zapłacę oraz złoże reklamację i dopiero jak odrzucą to niby wtedy mogę się starać o dowód weryfikacji paczek ... Pic na wodę

Krzysiek 2019-02-25
Wszystko dokładnie tak jak opisał kolega powyżej. Nadana przesyłka paletowa której klient niestety nie odebrał. Paleta rzekomo była poddana weryfikacji i z wagi 200 kg był cięższa o 38 kg. W rzeczywistości paleta nie była cięższa. Z kwoty którą zapłaciłem 123 zł aby paleta do mnie wróciła zażądali dodatkowo na początku 1700 zł a później obniżyli do 1200 zł. Inna sytuacja nadałem 3 paczki inpostem paczki zaginęły. Nie przejmowałem się tym strasznie ponieważ stwierdziłem że dorobię klientowi i wyślę ponownie. Ale co ciekawe naliczyli mi opłatę za zwrot paczek do mnie. Zadzwoniłem i kazałem zweryfikować całość zlecenia. Pani mnie poinformował że owszem opłata była nie słusznie naliczona ale kwoty nie mogą mi uwzględnić. Muszę pisać reklamację pisemną pomimo iż to był ich błąd. Napisałem i czekam już 1,5 miesiąca na zwrot środków na konto. Firma działa pod drugim adresem taniejniebedzie.pl Firma naciąga masę klientów i na tym zwiększa swoje zyski.

Grzegorz 2019-02-26
Zablokowali mi prawie 13 000 zł za 16 paczek przez Inpost, Jedna paczka doręczona lecz kurier zeskanował zwrot do nadawcy obciążyli za zwrot muszę zapłacić !!! Kasy z pobrań nie zwrócą. Uważajcie na złapkuriera. Weryfikacje okropnie drogie. Podpisuję się za pozwem zbiorowym. Mój email 608706481@wp.pl Pozdrawiam

Tom 2019-02-28
dokladnie ta sama sytuacja doplaty 268 zl ;) ogólnie im powiedzialem ze tylko w sadzie bede z nimi gadac , mam gdzies ich smski z widykacji strasznie sie ich boje .

Pawel 2019-03-09
Witam zapłaciłem dla nich za paczkę ale jeszcze jej nie wysłałem dokładnie chodzi o paletę co robić? Wysyłać czy nie i czy oddadzą kasę?

Michał 2019-03-18
Uciekajcie od tej frmy. Opóźnienia odbiorów sięgają tygodnia, dostawy w terminach dowolnych. Komunikacja z firmą na poziomie rozmowy z automatem, nikt nic nie może, bo jest regulamin. Nałożyli na nas karę z powodu niestandardowej palety i nie podają konkretów, dlaczego akurat jedna paleta była niestandardowa, chociaż takich palet wysyłamy dziesiatki. Przetrzymują pieniądze z pobrań i odmawiają przelewów z powodu niezapłaconych kar, a procedury odwoławcze trwają długo.

cyber 2019-03-20
mnie nie wysiudali na 29zł , suma śmieszna. zapłaciłem dla świętego spokoju. oczywiście nie taki jak wpisałem wymiar paczki -rzekomo. Mam pretensje do siebie, że zanim zamówiłem przez nich tego kuriera nie sprawdziłem opinii w necie. Nigdy bym nie przypuszczał ,że nawet na takim procederze ktoś będzie w ten sposób "okradał" / zarabiał

Daniel P 2019-03-26
Firma ZŁAPKURIERA i TANIEJNIEBEDZIE to ta sama firma. W tej firmie pracuje jedna, góra dwie osoby które podpisuje się w dziale obsługi klienta różnymi imionami. Sprawdziłem wszystko odnośnie tych firm i mam 100% pewności! poszukuje osób  pokrzywdzonuch przez firmę w/w firmy, szykuje się pozew zbiorowy, proszę aby osoby pokrzywdzone nie poddawały się i nie odpuszczały po zapłaceniu już długu, wspólnie utrzemy im nosa. Prosze się nie poddawać!!! Dalej tak samo traktują kolejne osoby i sami sobie wystawiają pozywtyne opinie!! Proszę o kontakt frutto@interia.pl Proszę również o link do pozwu zbiorowego który już rzekomo się tworzy.

Michał 2019-03-26
Wysłałem paczkę na palecie euro. Towar był zapakowany trochę poniżej wymiarów palety. Wagę podałem zawyżoną żeby nie było problemu. Dostałem wiadomość że wymiary paczki zostały przekroczone. Kara windykacja 560 PLN i zablokowane pobranie 380 PLN.

AugustRusch 2019-04-01
Mojej przesyłki nie potrafili dostarczyć, kurier coś pochrzanił, dwa razy przychodził po odebraną przesyłkę pierwszego dnia, chyba się zorientował, że coś nie tak, przesyłka w końcu wyszła, ale nie doszła, za to doszła do mnie i jeszcze raz musiałem zapłacić za ich błędy koszty zwrotu, nie chciałem tracić sił na walkę z nimi, więc zapłaciłem 24,80 żeby ten impas z tą firmą zakończyć. NIE POLECAM!!!

R. 2019-04-06
Firma ta powinna zmienić nazwę na Złap Frajera albo Tanio nie będzie. Identyczny jak u pozostałych scenariusz - opłacona faktura, przesyłka poszła, po czterech miesiącach żądanie dodatkowych 520 zł. Wysłałem dwie paczki - każdą Złap Frajera kwalifikuje jako niestandardową (jedna w kartonie, zawinięta w strech, druga paleta z prawidłowo podanymi gabarytami i wagą). Dostałem wezwania do zapłaty. Zażądałem przesłania skanu jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego weryfikację przesyłki - do chwili obecnej nie wysłali mi nic, choć za rzekomą weryfikację naliczyli po 20 zł za paczkę (co, w momencie gdy zadzwoniłem do POCZTEX-u, wywołało szczere zdziwienie Pani z którą rozmawiałem). I komunikat - najpierw zapłać, a potem będziemy reklamować. Nie otrzymałem też żadnego dokumentu finansowego (np faktury) za żądaną dopłatę - boją się, że będą musieli zapłacić VAT i podatek, a ja im nie zapłacę. Na chwilę obecną wymieniamy się mailami - oni nadal żądają wpłaty, ja stanowczo odmawiam do momentu udokumentowania roszczenia. Co jakiś czas nękają mnie telefonami - toczymy jałowe dyskusje beż żadnego skutku. Ja żądam dokumentu potwierdzającego wzrost koszów, Pani rżnie głupa i żąda wpłaty. Stanowczo zaproponowałem drogę sądową - Pani wyraziła wiarę że rozwiążemy jedna sprawę polubownie. Wolne żarty ;) Rozważam zgłoszenie próby wyłudzenia i oszustwa w organach ścigania Czekam na pozew.. Zadziwia mnie jednak, że w tym państwie mogą funkcjonować takie szemrane firemki, które naciągają ludzi na grube pieniądze. Nie dajcie się zastraszyć, w końcu padną na pysk

wacławfastcar1976 2019-04-14
Witam serdecznie oszukane grono raz zapłaciłem 350zł pomyliłem wagę ok ale teraz dwa razy po 500 zł dopłaty , aż mnie zagotowało. Co się stanie jak nie zapłacę ? przesyłka dostarczona i kasę pobrania mi przelali? A konto sam sobie założyłem bez opiekuna . Mam drugie konto z opiekunem z którego więcej korzystam ale po tych opiniach to podziękuje za współpracę nie ryzykuję . Jak mogę zamknąć konto?

Adam 2019-04-15
WITAM JAK COS DOPISUJE SIĘ DO TEGO MNIE TEZ OSZUKALI JAK COS PROSZĘ O KONTAKT.

Alex 2019-04-16
Pobierają pieniądze z konta bez informacji i wyjaśnienia. Reklamacja to katusze, gdzie wygra ten kto ma więcej cierpliwości. Mi DHL uznał reklamację ,a oni wymigują się od wypłacenia pieniędzy. Następny przypadek to kurier dostarczył przesyłkę ,ale system ZlapKuriera pokazuje ,że przesyłka została zwrócona do nadawcy i zabrali mi z konta pieniądze za zwrotną przesyłkę. Przesyłka nie dotarła do mnie tylko do odbiorcy, a oni od kilku miesięcy ściemniają i nie chcą oddać kasy. Reklamacje trwają nawet rok u nich , mimo ,że firmy kurierskie już dawno rozpatrzyły reklamację. Ci , którzy dostają kary za weryfikację paczek proponuję wystąpić do firmy kurierskiej czy taka weryfikacja miała miejsce i czy nie ściemniają.

krzychoo 2019-05-09
Również dostałem dopłatę ,oczywiście każda przesyłka nadgabarytowa mierzona dokładnie aby nie było,ale po 4 tygodniach od wysyłki dostałem wezwanie .................. Szanowny Kliencie, Informujemy, że przesyłka nr --------- została poddana sprawdzeniu przez firmę kurierską pod względem zgodności z listem przewozowym: Weryfikacja zamówienia nr: ------- przesyłka ważyła 69 kg z wagi wymiarowej oraz przekroczyła dopuszczalne wymiary dla paczki, dopłata: 270 zł (przesyłka do 200 kg) + 500 zł (przekroczenie dopuszczalnych wymiarów) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) - 74,50 zł (kwota, która została zapłacona za przesyłkę). Łączna kwota do zapłaty: 715,50 zł. W związku z weryfikacją wzywamy do zapłaty kwoty wynikającej z ww. danych w terminie 3 dni od otrzymania wezwania. Płatności można również dokonać, poprzez zalogowanie się na swoje konto i uregulowanie ujemnego salda, korzystając z płatności natychmiastowych.

gr3g 2019-05-14
Witam, aktualnie jestem w trakcie procesu reklamacyjnego gdzie od początku przy podjęciu przesyłki kurier DHL twierdził, że wygenerowane zleceni dotyczyło pół palety euro - ja z kolei poprzez pośrednika złapkuriera zleciłem pełną paletę z wymiarami. Efekt był taki, że swój błąd bądź celowe oszustwo przerzucili kosztowo na mnie - zasłaniając się regulaminem, który zaakceptowałem. Mie polecam tego pośrednika. Nie wiem jak się ta reklamacja zakończy, ale na chwilę obecną po korepondencji mam przypuszczenie graniczące z pewnością, ze firma ta bazuje z jednej storny na dezifnormacji - która jak sięwyda czy o usługodawcy rzeczywistym czy też uzługobiuorcy to fucku upem zostaniecie obciązeniu wy.

Karola25 2019-05-16
Uważam, że wystarczy tylko dobrze mierzyć i pakować paczki i problemu nie będzie. Wysyłam tym pośrednikiem już grubo ponad dwa lata i z czystym sumieniem mogę polecić współpracę. Paczki dostarczane praktycznie zawsze na czas, obsługa też pomocna.

Nexx 2019-05-22
Witam mam podobną sytuację w dniu dzisiejszym otrzymałem wezwanie do zapłaty 520 zł przesyłka niestandardowa. Czy ktoś z was zapłaciłeś im te pieniądze?

Żaneta 2019-05-23
Witam, moja paczka regularny prostopadłościan 30/21/16 o wadze 1,9 kg , przewoźnik Poczta Polska też zakwalifikowana została jako nie standard. Otrzymałam mail wzywający do opłaty 520 zł i info że jak zapłacę to z pełnym zaangażowaniem będą reklamować. Poczta polska twierdzi ze dostarczyła paczkę standardową bez dodatkowych opłat.

LESZEK 2019-05-24
PODOBNIE JEST Z firemką : TUWYSYLAM.PL !!! JEDEN WIELKI PRZEKRĘT. prawie wszyscy dostają dopłaty po stand. 50-55zł bez podstaw, reklamacji nie uznają , protokołów nie mają i zwalają winę na wykonawce usługi.

kkkkk 2019-05-28
Uważajcie na nich! Chcą od nas 144 zł dopłaty za rzekomą niewymiarowość i ponadwagę. Paczka ważyła 6 kilo, a oni napisali że 96! Nawet nie potrafią dobrze oszukiwać. Jak kurier mógł wziąć w rękę paczkę 96 kilo? Jak zadzwoniłam, Pani bardzo miła, i niby "pomocna" poradziła jak najszybciej zapłacić 144 zł i złożyć reklamację. Szybko wysłała formularz reklamacji. Powiedziała, że muszą nas obciążyć, bo DHL ich obciążył i oni jak tylko wpłacimy i złożymy reklamację, to będę interweniować w DHL. Tłumaczyła, że na pewno są nagrania z prześwietlenia paczki w DHLu i protokoły weryfikacji i to dostaniemy jak zapłacimy. Wtedy reklamacja będzie rozpatrzona i będzie można żądać zwrotu wpłaconych 144 zł. Zadzwoniliśmy do DHL - powiedzieli, ŻE ŻADNEJ KONTROLI PONADWYMIARÓW NIE BYŁO, NIC NIE JEST NALICZONE, A PACZKA WAŻYŁA 5,6 KILOGRAMÓW A NIE 96!!! TO OZNACZA, ŻE ZLAPKURIERA NAS OKŁAMAŁ I DZIAŁAJĄ CELOWO. Zgłaszamy sprawę na prokuraturę, bo to zorganizowane działanie o charakterze ciągłym jak widzimy. wyłudzenia i wyłudzenia!

monia15 2019-05-30
14 maja nadałam paczkę za pobraniem przez serwis "Nie będzie taniej" wyliczona kwota za przesyłkę 62 zł. Dokładnie wpisałam wymiary paczki w system i sam przeliczył mi wartość przesyłki. Do dnia dzisiejszego nie dostałam zwrotu pobrania wartości paczki (maja do 10 dni wpływ na konto). Po upomnieniu się o kasę otrzymałam e-maila, że zatrzymują pobranie bo kwota na moim aldzie jest ujemna i za paczkę trzeba dopłacić 106 zł. ZONK !!!!! jakież było moje zdziwienie za co !!!!! dokładnie zmierzyłam i zważyłam wiec nie ma mowy o przekroczeniu jakichkolwiek wymiarów. Proszę o informację co dalej nie moge odzyskać kasy w wysokości 650 zł.

alan 2019-06-03
Ta sama sytuacja, reportaż na tvn wyjaśnił wszystko. Pismo do prokuratury wysłane. Będą mieć ciepłe gacie lepiej niech się zaopatrzą w pieluchy.

Maciej 2019-07-11
Mam taką samą sytuację, wysyłka za 22,50 nagle waży prawie 40 kilogramów i każą sobie dopłacić 561 złotych. Także straszą Sądem i obiecują rozpoczęcie procesu reklamacyjnego dopiero po zapłacie. Pani która dzwoni informuje, że nie składają reklamacji bo oni nie są stroną postępowania, po czym mówi proszę nas zrozumieć to my zostaliśmy obciążenie na kwotę 561 złotych. Na prośbę o przesłanie protokołu z weryfikacji i potwierdzenie, że zostali obciążeni w/w kwotą otrzymałem odpowiedź, że doślą mailem - do dzisiaj nie otrzymałem takiego potwierdzenia. Dla mnie to oszustwo i próba wyłudzenia. Jak czytam te komentarze to nie mam wątpliwości, że sprawę trzeba zgłosić na policję i tak też uczynię.

Kulbit 2019-07-23
Mpge sie spodpisac dwoma rekami pod ich standardami obslugi Kiepsko . Reklamacja bezskuteczna i zaslaniają sie RODO Niepolecam Mamy do doplaty za dwie packi 100x40x40 756zl Jescze raz nienpolecam tej firmy

Piotr 2019-07-24
Potwierdzam oszustwo też otrzymałem dodatkową opłatę +270 zł do każdej paczki dpd za 17zł uwaga na tego oszusta sprawa zgłoszona na prokuraturę.

KlaudiaR84 2019-07-31
Taniejniebedzie.pl nadawałam u nich aż 24 przesyłek. Ostatnią którą nadałam została dostarczona ważyła nie więcej niż 1 kg A oni po ponad miesiącu chcą abym dopłaciła ponad 1200 zł ponieważ wg nich paczka ważyła 54 kg. Wysłali mi formularz do wypełnienia o reklamację ale dalej żądają zapłaty. Jestem w szoku że z 1 kg zrobili 54 kg...

Tomasz Surwiłlo 2019-08-02
Witam Mam poodbn sytuacje jak w opisie. Saldo -520 zł za niewymiarową paczkę. Gdzie mogę dołęczyć do pozwu zbiorowego ?? Pozdrawiam Tomasz Surwiłło

Bartek 2019-08-13
Czy ktoś miał problem z odzyskaniem środków, które są u nich na koncie? Mam nadpłatę i nie chcą oddać pieniędzy. A przestałem korzystać z ich usług. Twierdzą, że mają zapis w regulaminie, że aby odzyskać pieniądze trzeba im wysłać pismo TRADYCYJNĄ POCZTĄ. Jakiś absurd. Poza tym, ich regulamin w kilku miejscach to jedna wielka klauzula niedozwolona.

gregor423 2019-08-15
Witam! U mnie to samo Polkurier naciągnął mnie na spora kwote bo uznał od pewnego momentu że packi sa niestandartowe i doliczał za niestandart 29 zł, gdy paczka ważyła zaledwie 2 kg.

gadget lublin 2019-08-18
potwierdzam taniejniebędzie zrobili mi dopłatę na 800 zł za niestandard,, udowodniłem im że nie było żadnej weryfikacji i mi łaskawie po miesiacu walki oddali pobrania na kwotę 800 zł już nimi nie wysyłam za pobraniem nic. drugia firma EPAKA to samo paczka za 25 zł a doliczyli mi 150 zł i jestem w sądzie z nimi ma ktoś sposób na udowodnie brokrerom że oszukują

matmar 2019-08-28
Mam sytuacje bardzo podobną choć na dzisiaj to kwota salda -134,00zł .Pewnie taki niski minus bo wcześniej mając pieniądze na koncie pobrali mi "tylko" po 20zł za przekwalifikowaniu kilkunastu wysyłek kopert-tekturowych-kurierskich na przesyłki od 7,9-14,5kg. Po wysłaniu reklamacji-których nie uznali i odwołaniu do reklamacji na które nie odpowiedzą do momentu uregulowania salda... Ostatnią kopertę z czerwca przekwalifikowali mi w sierpniu na przesyłkę niestandardową do 30kg i pobrali opłatę 120,00zł . Oczywiście również jestem straszona windykacją itp. Po rozmowie z "panią z windykacji" uświadomiłam sobie że mogą mi tak minusować konto do końca życia...

uzytkownik zlapkuriera 2019-09-08
Uważajcie Zlapkuriera i Taniejniebedzie.pl to zwykle oszustwo - wyludzaja fikcyjne doplaty nawet za male paczuszki. Nie płaćcie ani grosza!!! Nie dajcie sie zastraszyc!!! Prokuratura juz zajmuje się tą sprawa. Warto dolaczyc do pozwu zbiorowego na FB przeciwko nim.

Katarzyna 2019-09-23
Witam Korzystałam z usług firmy tuwysylam.pl . Miesiąc temu odsyłałam towar zakupiony na allegro. Teraz otrzymuję fakturę, że mam dopłacić 65 zł za niestandard. W czasie zamawiania kuriera podałam wymiary nawet wyższe niż w rzeczywistości o 2-3 cm i kilogram więcej niż ważyła paczka. A teraz twierdzą, że ,mam dopłacać za niestandard. Paczka została dostarczona normalnie. Co mam robić, gdzie mogę to zgłosić? Dla mnie to próba wyłudzenia pieniędzy. Pozdrawiam

Kulbit 2019-10-01
Zaprzestalismy wysylać za opsrednictwem taniejniebedzie.pl w czerwcu br. Do tego czasu dostaje na bieżącą weryfikacje wymiarow paczek . Juz zweryfikowali paczki na ok 1000zł. Np zweryfikowana paczka 2cm x50cmx100 cm 5 kg karton jest niestandardem dla inpostu lub fedexu . Reklamacje raz sa przyjmowane potem twierdza ze jak nie zaplacimy to nie da sie reklamować . Brak rzetelności w kontakcie . Brak dobrej woli aby rozwiązać i do konca wymusic na przewozniku aby okreslił sposob w jaki sposob weryfikuje przesylki , ktore byly wyslane 2-3 miesiace temu. Rzadnych dokumentow protokołow . Nic . Nigdy przenigdy nie polecę takich praktyk w biznesie. Jak sama nazwa juz mowi.....tam taniejniebędzie Pozdrawiam Tomas

Babyelegant 2019-10-02
Ja właśnie mam problem z taniejniebędzie. Paczka wagowo deklarowana 30kg, zważyli wyszło 34,5kg. Mam oświadczenie odbiorcy, że paczka nie ważyła więcej niż 16kg, naliczyli mi 540zł dopłaty minus 18,20 już za paczkę zapłacone. Złożyłam reklamację i otrzymałam info: Dziękujemy za przesłaną korespondencję oraz poświęcony czas. Reklamacja zostanie przekazana do firmy kurierskiej. Jak tylko otrzymamy odpowiedź od przewoźnika, poinformujemy mailowo. Złożona reklamacja nie zwalnia Państwa z obowiązku niezwłocznego uregulowania zaległości. Czekamy na pilne uiszczenie opłaty. Na razie nie płacę, może mnie nie zamknął

jutka 2019-10-03
Też od pół roku męczę się z tą firmą. Najpierw nie mogłam odzyskać pieniędzy, które rzekomo należały mi się z uznanych reklamacji za nieterminowe doręczenie paczki. W końcu po 6 miesiącach dodano tylko część odszkodowania na saldo w serwisie (chociaż żądałam przelania na rachunek bankowy), a raptem kilka dni po otrzymaniu pieniędzy na saldzie - dostałam informację o weryfikacji paczki i opłacie za podanie zaniżonej wagi przesyłki - tak więc momentalnie saldo było na minusie. Teraz poganiają mnie z uregulowaniem. Paczka, której dotyczy ta sprawa, była za pobraniem - adresat jej nie odebrał, tak więc paczkę mam u siebie. Natychmiast po otrzymaniu wiadomości o weryfikacji - zrobiłam zdjęcia tej przesyłki (ważyła niecałe 0,5 kg, zapakowana w małą kopertę bąbelkową, a wg złapkuriera waga to ponad 30 kg). Zdjęcia wysłałam, ale firma powiedziała, że muszę wypełnić formularz reklamacyjny, który przekażą przewoźnikowi. A zadłużenie niezależnie od tego mam i tak uregulować, czego nie mam zamiaru robić. Myślałam, żeby iść z tym na policję, ale na tą chwilę mowa tu o kwocie niecałych 30 zł + ewentualnie kwocie z zagarniętej części odszkodowania, więc nie wiem czy policja nie zbagatelizuje. Jeśli będzie pozew zbiorowy, to choć dotyczy małej kwoty - też chętnie dołączę. Trzeba z tym walczyć.

Johny 2019-10-14
Właśnie też dostałem karę 520 zł za niestandardowe wymiary (brednie) co mam robić , pomocy ?

Beatka566 2019-10-14
Czy trzeba zapłacić ta kwotę? Mi wysłali maila z kwota 520 zł?

libreska 2019-10-16
Mam taką sama sytuację. Proceder trwa nadal. Uważajcie na nich, to zwykli naciągacze. Na nic nie zdają się maile i dowody, mają swój punkt widzenia i koniec. Straciłam ponad 700 zł. Przestrzegam przed nimi.

majster-klepka 2019-10-18
Czytam te komentarze z wielkim przerażeniem. Może opowiem o własnych doświadczeniach: konto na zlapkuriera mam od kilku lat, w sumie mało wysyłałem za ich pośrednictwem, ale kiedy zlikwodowano mi punkt inPostu w bloku obok, przestałem przez nich wysyłać (oferty firm innych niż inPost były wtedy u nich słabe). Po dłuższym czasie ktoś od nich odezwał się, zaktualizował cennik na "normalny", tak, że teraz pocztex 48, Ruch i DPD wychodzi korzystnie, wróciłem do wysyłek. Generalnie w deklarowanych wymiarach i wadze ZAWSZE wpisuję więcej niż jest w rzeczywistości. Od momentu przeczytania artykułu "tego kuriera lepiej nie łapać" mam w zwyczaju FOTOGRAFOWAĆ PACZKI z miarką w ręku i ważyć każdą dokładnie, tak na wszelki wypadek. Do chwili obecnej nie otrzymałem od nich żadnego żądania dopłaty czy kary, ale wiem jedno: jeżeli kiedykolwiek takową dostanę, NIE ZAPŁACĘ. Z premedytacją wykorzystam zdjęcia przesyłek z ich wymiarami, złożę reklamację u przewoźnika (a nie u nich) a w przypadku oporów materii żywej nie zawaham się złożyć zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z art 286 KK (wyłudzenie jest również kwalifikowane w w/w paragraf).

Evelka 2019-10-21
Ja miałam podobną sytuację tylko, że przez serwis Taniejniebedzie. Czy jest możliwość jakoś wygrania z nimi? Czy ten pozew został już złożony?

ferros 2019-10-25
Witam, nasza firma chciałaby dołączyć do pozwu zbiorowego

Dollicea 2019-10-28
Dlaczego ja wczesniej Was nie znalazlam? :( zlapkuriera.pl! Mi zadnej palety nie zatrzymali, bo wysylam male paczki, ale obciazyli mnie za zwrot przesylki, ktora sami zle wypisywali i przekazali DPD. A teraz zadaja abym za to zaplacila+zamowila nowego kuriera na swoj koszt. Kwota mala, ale nie dam satysfakcji tym zlodziejom. Nie oplace a niech mnie targaja po sadach. Moj prawnik juz o tym wie, wiec szykuje sie na walke. Koszty sprawy moga byc wieksze niz ta cala paczka, ale powiem szczerze, ze zasady sie licza i nikt nie bedzie ze mnie robil "glupka". DPD mi potwierdzil, ze posrednik nie podal adresu odbiorcy, ze podal jedynie adres nadawcy i platnika do faktury i kurier to wyslal do platnika , tzn do mnie, paczka wrocila skad wyszla. Wina lezy po stronie posrednika. A teraz sobie wymyslili, ze moge napisac reklamacje, jesli wczesniej oplace koszty zwrotu przesylki, to wowczas przesla moja reklamacje dalej do przwoznika. Smiech na sali! Czy oni faktycznie uwazaja, ze my konsumenci jestesmy takcy ograniczeni i w to uwierzymy? Chetnie sie dolacze do tego aktu zbiorowego.

złap kurierka :) ma frajerka 2019-10-31
NIE DAJCIE SIĘ ZŁAPAĆ BO TO NIE O KURIERA TU CHODZI ... nie polecam NIE POLECAM dopłaty przychodza po kilku miesiacach a jak nie dopłacisz to strasza ze wpisza do krajowego rejestru dłużników i co nie polecam nie polecam naciągacze itd schemat zawsze ten sam to pani dopłaci ale za to zrobimy większy rabat na inne firmy kurierskie naciągacze-- tylko opłacic :) OSZUSCI

Matt 2019-11-05
Potwierdzam treść tego artykułu i komentarzy pod nim w całej rozciągłości. Nadawałem paczki przez Zlapkuriera od jakiś 3 lat. Miałem kilka przypadków naliczenia opłaty: jakieś drobne, nad którymi się nie rozwodziłem bo podejrzewałem, że to może być moja pomyłka ale później była dopłata 130 zł a teraz 500 zł. Składanie reklamacji nic nie pomoże a na pewno jeśli złożycie ją u pośrednika a nie u przewoźnika (jedną z nich rozpatrują już rok). Co do rozpatrywania reklamacji to przewoźnicy też nie są bez winy bo stosują politykę olewania klienta i wystawiania negatywnych rozpatrzeń ale to już temat na inny artykuł. Fajnie, że jest ta grupa na FB -500 zł zostało mi doliczone do paczki po 2 miesiącach od wysłania paczki i nie zamierzam tego płacić.

pucha_m 2019-11-05
Jestem w klubie "dopłać 520 zł". Wysłałam słownie "JEDNĄ" paczkę przy pomocy serwisu taniejniebedzie i obecnie jestem straszona sądem. Podobno dostali protokół weryfikacyjny odnośnie mojej paczki. Konsultant z DPD sprawdził w systemie ... i odpisał "w systemie nie ma informacji, aby protokół został spisany". Skoro DPD nie spisało protokołu weryfikacyjnego to kto go spisał?

Cheersi 2019-11-07
U mnie podobnie, tylko kwota mniejsza. Doliczenie opłat po 2 miesiącach, straszenie windykacją, odrzucenie reklamacji itp. FedEx o niczym nie wie, a firma POLKURIER, wystawia FV i zrzuca odpowiedzialność na FedEx. Mogę dołączyć do pozwu.

Andrzej 2019-11-14
firma tanieprzesyłkikurierskie.pl oszuści i naciągacze. Ostatnio otrzymałem wiadomość o doliczeniu do paczki 100zł ponieważ ważyła ponad 30kg ,a faktycznie ważyła ona nie całe 5kg. Na rozpatrzenie reklamacji po wysłaniu do tej śmiesznej firmy kilkunasu wiadomości przez ponad 3mc odpowiedź brzmi, że to sorter tak zweryfikował i nie mają na to wpływu. Teraz znaleźli nowy sposób doliczają 25zł za podjazd. Jeżeli nie ma ludzi a kurier podjedzie 2 3 raz za każdy podjazd doliczają dodatkowo 25zł oczywiście nikt nie informuje klienta o tym że kurier był z paczką. Więc jeździmy nie dzwonimy i niech frajer płaci po 25zł bo oni nie mają obowiązku kontakotwać. KPINA dzwonię do przewoźnika a oni mówią że niczego takiego nie doliczają.

Riko 2019-11-16
Mam podobny przypadek, wysłałem paczkę ze sprzętem AGD za dwadzieścia parę złotych, nakleiłem na pudełku napis "Nie rzucać". Przez portal "Zlapkuriera" znalazłem taniego przewoźnika z Poczty Polskiej.Zapakowałem przesyłkę i udałem się na Pocztę. Pani przy okienku przyjęła paczkę, powiedziała też że napis jest płatny, więc powiedziałem aby napis usunęła albo przekreśliła, bo nie zgadzam się na żadną dopłatę, i chcę aby wysyłka była jak najtańsza. Paczka została wysłana po czym po dwóch miesiącach przyszła informacja że przesyłka została poddana weryfikacji i mam dopłacić 520 zł z tytułu że została zaliczona do przesyłek nie standardowych. Najpierw myślałem że to jakiś żart bo za taką cenę to bym sobie tira wynajął a nie jedną przesyłkę wysłał, ale potem zaczęły przychodzić kolejne maile z ponagleniami. Postanowiłem właśnie zasięgnąć opinii w internecie i widzę że nie jestem pierwszym oszukanym przez tą firmę, zastanawiam się czy nie udać się na Policję bo to jest przecież wyłudzenie pieniędzy a opłaty powinno się pobierać przed wysłaniem jeśli klient się zgadza na taką cenę. Ostrzegam innych jeżeli macie zamiar korzystać z firmy ,ZLAPKURIERA"

mycha_a 2019-11-18
Zgadzam się z komentarzami wyżej. Wysłałam 2 paczki z taniej nie będzie, dziś dostałam do zapłaty 520... Nie mam zamiaru płacić. DPD nie wystawili żadnej faktury do mojej paczki, kiedy powiedziałam, że mam nagranie z konsultantem z dpd, kobieta w "taniej nie będzie" była zaskoczona. Później poinformowałam ja ze tez ja nagrywam by mieć dowody, to się rozłączyła. Jak zadzwoniłam jeszcze raz to powiedziała, że nie będzie ze mną rozmawiać, odpiszę mi na maila.

Biedny 2019-11-20
Zostałem bezprawnie obciążony przez złapkuriera dopłatą: 270 zł (przesyłka niestandardowa) + 20 zł (weryfikacja przesyłki). Po kontakcie z firmą kurierską uzyskałem informacje, iż przesyłka wcale nie była weryfikowana i nie została obciążona dodatkowymi kosztami. Próby uzyskania od złapkuriera potwierdzenia obciążenia wystawionego przez firmę kurierską spełzły na niczym. Moje pobranie na kwotę 250zł zostało bezprawnie przez nich zatrzymane... Odradzam z korzystania z ich usług, a w szczególności z przesyłek pobraniowych!

Justi179 2019-11-20
Witam. Takze zostalan naciągnieta na kwote 1620zl. Do 3 ostatnich paczek zostala mi naliczona kwota 520+20 zl za weryfikacje. Poniewaz paczka standardowa stala sie nagle niestandardowa. Pomocy !!

KofS 2019-11-22
Spotkała mnie podobna niespodzianka ze strony Taniejniebedzie. Pierwsza dopłata była w lipcu. Adresat nie odebrał przesyłki DPD trzymało ją w magazynie 10 dni po czym odesłali do mnie. Dopłaciłem po 10 złoty za każdy dzień. Moje koszty były 2-krotnie wyższe od wartości przesyłki. Zapłaciłem. Druga sytuacja jest z października. Po 20.10.2019r. otrzymałem info, że 3 moje przesyłki nadawane 4 i 5 października w trakcie weryfikacji DPD zostały uznane za niestandardowe i muszę zapłacić 1620zł (po 520 za każdą i po 20 zł jako koszty kontroli). Od razu skontaktowałem się z adresatami moich przesyłek. Wszyscy przysłali mi oświadczenia dotyczące wymiarów i wagi przesyłek oraz 2 z nich przysłało mi zdjęcia kartonów przy rozłożonej taśmie mierniczej. Oczywiście wymiary kartonów i ich waga były zdecydowanie mniejsze od deklarowanych. Napisałem o powyższym do pośrednika. Odpowiedzieli, że przekażą moją reklamację dola DPD dopiero jak wpłacę 1620zł. Nie odpowiadają na pytania co z przesyłkami było "nie tak", nie ma żadnego protokołu. Wstrzymali wypłatę pobrań (kilkaset słotych). Wydzwaniają i przysyłają maile z groźbami sądem, wpisem do Krajowego Rejestru Dłużników.... Co z pozwem zbiorowym?

asia22340 2019-12-02
Witam. To są moje dopłaty (na razie tyle)... 2019-11-18 13:16:12 Opłata do zamówienia nr: 2449072 (kolejna próba doręczenia) - 25,00 PLN -20,70 PLN Zlapkuriera.pl 2019-11-18 13:17:19 Opłata do zamówienia nr: 2449049 (kolejna próba doręczenia) - 25,00 PLN -45,70 PLN Zlapkuriera.pl 2019-12-02 10:55:41 Przeadresowanie zamówienia nr: 2437264 - 18,40 PLN -64,10 PLN Zlapkuriera.pl

Wito 2019-12-03
Dokładnie w ten sam sposób chcą mnie okraść, wysłałem paczke w kartonie zwyklym, prostopadłościan o wadze 3kg, zaznaczylem paczka do 5 kg, wymiary również zawyzylem Teraz mi mailuja i dzwonia ze mam zapłacić a potem mi pomoga odzyskac hajs z reklamacji bo oni za mnie zaplacili hahahaha Nie ma takiej opcji nie zaplace im, niech mnie dalej strasza ale nie dam sie bo paczka byla standardowa a nie jak oni twierdza ze niestandardowa

Necia01 2019-12-03
Mam podobną sytuacje, skontaktowałam się z b.o.k. Dpd , który zweryfikował moja przesyłkę i uzyskałam informacje, że waga rzeczywista -czyli ta którą ja podałam wynosiła 1,5 kg, ale waga gabarytowa wynikająca z wymiarów paczki wyniosła 3,5 kg , przy czym dpd przyjmuje tę drugą wagę-gabarytową. Uzyskałam też informacje, że w tej sytuacji zawinił pośrednik czyli taniejniebedzie.pl , ponieważ wpisując wymiary paczki na stronie taniejniebedzie.pl szablon winien był wziąć pod uwag wagę gabarytową i podać kwotę do zapłaty zgodnie z wymogami przewoźnika . Ja zrobiłam wszystko zgodnie z regulaminem : zapakowałam towar, wymierzyłam, zważyłam i na podstawie podanej kwoty opłaciłam przesyłkę i wygenerowałam list przewozowy. Nie zaniżyłam ani wagi,ani wymiarów , a zatem dlaczego ja miałabym teraz być obciążona taką kwotą?

geraf 2019-12-06
Ktoś wie jaki jest aktualny status sprawy? Pytam ponieważ widzę, że Ci oszuści nadal w najlepsze działają...

Krzysiek 2019-12-06
Witaj, Nikt nie spisał protokołu - ta firma to po prostu oszuści którzy losowo wysyłają dopłaty. Nie mają nawet protokołów - ważę każdą paczkę i sprawdzam wymiary a oni losowo wysyłali dopłaty - akurat u mnie trafili w mniejsze paczki chcąc doliczyć dopłatę.

suhar 2019-12-12
i U mnie wszystko tak samo jak w tym opisie, wysyłam kilka paczek rocznie, a tu Chcielibyśmy poinformować, że z Twojego salda została odjęta kwota w wysokości 120,00 PLN. Powód obciążenia salda możesz sprawdzić w dowolnej chwili, logując się na swoje konto w serwisie wybierając zakładkę Historia płatności ? Pozdrawiamy Zespół Zlapkuriera.pl Weryfikacja zamówienia nr: 24...... przesyłka została zakwalifikowana jako przesyłka niestandardowa, dopłata: 100 zł (przesyłka niestandardowa) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) Łączna kwota do zapłaty: 120,00 zł. W związku z weryfikacją wzywamy do zapłaty kwoty wynikającej z ww. danych w terminie 3 dni od otrzymania wezwania. wysylka DPD

sylwia.boksa 2019-12-13
Ja mam taki sam problem naliczyli kare po 520 zl za 2 przesyłki. Sprawa zgłoszona do rzecznika praw konsumenta. Cennik na stronie inny niz przy akceptacji regulaminu. bede walczyć do skutku. kara jest obłędna. nie zapłace 1040 zl. wstrzymali mi należności z przesyłek pibraniowych ok 400 zł

tomo 2019-12-13
U mnie dokładnie to samo - dopłata 540zł za niestandard. Poprosiłem grzecznie o protokół z weryfikacji i pani przez telefon odpowiedziała mi że nie są zobowiązani do przedstawienia takiegoż. Co z pozwem zbiorowym bo chętnie się dołączę?

kswierblewsk 2019-12-27
Mam podobna sytuacje próbują naciągnąć moja firmę na dopłatę na kwotę 1080 pln. Chenie dołączę sie do pozwu zbiorowego Pozdrawiam. Mega oszuści.

siwy1 2019-12-27
podobnie . U mnie po blisko dwóch miesiącach złap kurier powiadomił mnie o weryfikacji paczki przez inpost. w związku z tym moje konto obciążono kwotą 520 zł . By złozyc reklamacje muszę jednak najpierw wpłacić należność a oni zrobią wszystko by odzyskac ta kwotę . Po ponad dwóch tygodniach odpowiedz , że nic z tego , jeżeli sie nie zgadzam to mogę powtórnie złożyć reklamacje z dowodami ,że paczka była prawidłowa. Inaczej mówiąc powinienem sie nadać wraz z paczka może wtedy miałbym dowody . Ze paczka była prawidłowa. Nawiasem mówiąc wielu klientów monitowało , o zdeformowanych przesyłkach inpostu. Inaczej mówiąc zgnietli, i kazali sobie zapłacić za to . NIE KORZYSTAJCIE Z USŁUG ZŁAP KURIERA . Bo sie okaże że obsługuje cię firma ZŁAP FRAJERA . O ile chodzi o sprawe sądowa to sie piszę . Powiadomiłem parę publikatorów , które maja sie zając moim przypadkiem

Anna 2020-01-04
Dzień dobry. Mam taką samą sprawę. Wysłałam paczkę za 14 złotych przez zlapkuriera wybierając DPD. W DPD ta sama paczka kosztowała 28 zł. 9 grudnia dostałam "karę" za niestandardowe opakowanie" w wysokości 120 zł. Złożyłam reklamację w DPD i złapkuriera wnioskując o protokół z pomiarów. Zlapkuriera twierdzi, że mam im zapłacić i...już, że oni nie muszą udowadniać winy klienta. W zamian uwaga... oferują RABAT na przyszłe usługi. Czyli klient łamie jakieś regulaminy i dostaje rabat? To jest "logiczne inaczej" - czyli jest to logika zmuszania klientów do zlecania firmie kolejnych zleceń. Odmówiłam, rabat mnie nie interesuje. Od 9 grudnia do końca roku, czyli przez 3 tygodnie serwis zlapkuriera wysłał do mnie 16 maili, dzwonił 6 razy mimo, że zakazałam im już wykorzystywania mojego numeru telefonu tym bardziej bez zgromadzenia dowodów mojej "winy" (cały czas ta sama opowieść i żądania, mam zapłacić, i już, bo ich regulamin udowodnienia nie przewiduje). 11 grudnia wyznaczyli mi 3-DNIOWY TERMIN zapłaty (sic!!), 17 grudnia pisali o terminie do 20 grudnia a 20 grudnia rano wysłali mi MAILEM OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE wezwanie do zapłaty. Wobec tej histerii i braku logiki, stalkingu, wydzwaniania, obecnie również SMSowania nie tylko powiadomiłam Rzecznika Konsumentów ale idę na policję zgłosić stalking. Cieszę się, że zainteresowała Pani media tym tematem. Jestem gotowa oczywiście przedstawić mediom dowody nękania i posługiwania się zmyślonymi dowodami przez tę łże-firemkę.

Tonas 2020-01-08
Otrzymałem po niemal 2 miesiącach dopłatę _ weryfikacja paczki kwotę 520 zł kurier inpost po przez złap kuriera .reklamacje złap kurier przyjął dopiero po wpłacie całości efekt oczywiście negatywny na 100% paczkę wysłałem wymiarowa o wymiarach około 50x50x30 paczka doszła do odbiorcy zdeformowana a ja za całą tą fuszerke musiałem zostać ukarany .fakt miał miejsce po chwilowym zaprzestaniu wysyłek . powtórka reklamacja też nic nie dała. To nie jest firmą złap kuriera tylko złap frajera. Dałem się spokój stracili klienta bo w chwili obecnej dziennie wysyłam na kwotę 600 zl

noel 2020-01-14
I u mnie to samo. Jakaś weryfikacja, jakaś niestandardowa paczka. Okazuje się, że to sposób tych ludzi na zarabianie. Okradanie innych. Paczkę sprawdziłem u przewoźnika i wszystko z nią było w porządku. Nie zamierzam zapłacić. Mi na szczęście nic nie zajęli. Jak będą dalej się odzywać próbując wyłudzić pieniądze pozwę tą trójkę-założycieli spółki.

gerald 2020-01-19
To samo zrobili wlaśnie mnie łachy i naciągacze i cały czas piszą i dzwonią aby zapłacić te 500 zł mimo ze paczka była zgodna z wymiarami i wagą ,to sa naciągacze ,trzeba zlożyć wspólnie zawiadomienie do prokuratury aby to zakończyć ,jestem do dyspozycji.

andrzej1989 2020-01-23
Witam, gdy wysyłałem paczke nie miałem świadomości z kim mam do czynienia. A wiec, musiałem wysłać pilot do tv do moich znajomych i zależało mi na czasie. Z racji tego iż moi rodzice z drukarka maja olbrzymie problemy postanowiłem dopłacić 10 zł do tego by kurier miał list. Po dwóch dniach od odbioru otrzymuje informacje od rodziny ze paczka została zwrócona z powodu podania błędnych danych wysyłkowych. Kontaktuje się z firma i otrzymuje info ze to moja wina, i za zwrot naliczają mi 20 zł kary, zaczęli mnie straszyć windykacja itp. Po 3 dniach dostałem kolejne info ze mam dopłacić 20 zł za weryfikacje paczki( uwaga waga pudełka 15cm na 8 na 5 cm w której był pilot do tv - 5kg) Postanowiłem zadzwonić do dpd które powiedziało ze oni nic o tym nie wiedza. Zacząłem o nich czytać i trafiłem tutaj . Teraz moje pytanie, czy jest ktoś tutaj z was kto nie zapłacił ? Czy mam się obawiać komornika, czy to pic na wode ? Bo nie zamierzam im nic płacić a dodatkowo chce się dołączyć do pozwu zbiorowego .

DalejToSamo 2020-01-29
Dalej praktykują to samo. Dziwne dopłaty za niby niestandardowe przesyłki. Żenada.

tmb 2020-02-06
przylaczam sie do zdwcydowanej wiekszosci opinii, zdecydowanie przestrzegam przed ta /trudno to cos nazwac/ firma

Cornucopia 2020-02-10
Witam, otrzymałam maila o treści : "Informujemy, że przesyłka nr ............. została poddana sprawdzeniu przez firmę kurierską pod względem zgodności z listem przewozowym: Weryfikacja zamówienia nr: ........... przesyłka ważyła 45,8 kg z wagi wymiarowej, dopłata: 30 zł (przesyłka gabarytowa powyżej 31,5 kg) + 20 zł (weryfikacja przesyłki). Łączna kwota do zapłaty: 50,00 zł. W związku z weryfikacją wzywamy do zapłaty kwoty wynikającej z ww. danych w terminie 3 dni od otrzymania wezwania. Proszę o przelanie powyższej kwoty na rachunek bankowy o numerze: 58 1750 0012 0000 0000 3885 3767 w tytule wpisując numer zamówienia. Płatności można również dokonać, poprzez zalogowanie się na swoje konto i uregulowanie ujemnego salda, korzystając z płatności natychmiastowych.". Na koncie pojawiło się saldo -50 zł. Nic nie pobrali, bo nic tam nie zdeponowałam. Dzwonią co 2 dni. Wysyłałam przez DHL - tam mi powiedzieli że wymiary przesyłki, które podała firma taniejniebedzie są inne niż te, które ja zadeklarowałam...

Blondic3 2020-02-13
Jestem w takiej samej sytuacji naliczyli mi prawie 800zł za paczkę którą dążyła nie całe 5kg i pakowana standardowo zablokowali mi pobrania w ramach zabezpieczenia dzisiaj telefon z groźbą wpisania do KRD 03.12.2020 złożyłam pozew do sądu ....czekam

Makielka 2020-02-14
Dokładnie taka sama sytuacja, żałuje że nie przeczytałem wcześniej opinii uznali że przekroczyłem wagę uwaga o 200g! po czym musiałem dopłacić 250zł za wysyłkę ;/ reklamacja oczywiście po wpłacie nie uznana bo nie pojawiły się nowe dowody i proszą o ponowne zmierzenie przesyłki i zrobienie fotografii dokumentującej. Po tym jak 2 miesiące wcześniej została dostarczona oni chcą dodatkowe fotografie paczki MASAKRA

gregorypk 2020-02-14
Problemy z kurierem, terminem, zniszczeniem paczki? Jeśli prowadzisz mała firmę i korzystasz z pośrednictwa firm kurierskich tj taniejniebedzie.pl to radze przestudiuj dobrze regulamin i cennik? możesz trafić na cwaniaków tj furgonetka.pl lub większych cwaniaków którzy robią grupsze numery, a problemy jak ww to pikuś? za paczkę która w opinii firmy kurierskiej nie spełnia standardu naliczą Ci w taniejniebędzie.pl 100zł/szutka! (f kurierska doliczy swoje 20zł), w rezultacie stracić można od kilkuset do kilku tysięcy zł /miesiecznie Ciebie to nie dotyczy?:-) rozumiem, poczekaj a przekonasz się na własnej skórze.. jednak jak pojawi się pierwsza faktura nie licz na to że to przypadek? bądź mądry i ucz się na własnych błędach?uciekaj z taniejniebędzie.pl czy innego pośrednika? jaka alternatywa???? jest sposób na normalność w tym świecie w skrócie to: ?sprawdzona przez CIEBIE na Twoim terenie firma kurierska bez POŚREDNIKÓW?może czasem dalej i pare zł drożej ale i tak będziesz na plusie?) Poczytaj w Internecie o furgonetka.pl; sendit.pl o tych cwaniakach z taniejniebędzie.pl ( choć Ci ostatni nie wiem jak ale nie mają google firma wizytówki?)

rh 2020-02-17
Też dostałem info o wpisie do krd - wychodzi że wszystkim to wysyłają - dzwoniłem do uokik - podobno jest sprawa na nich

milena2602 2020-02-20
U mnie to samo, najpierw faktura proforma na 780 zł, na podbno przekrocozne gabaryty. A przesyłka była zdeklarowana tak jak pisało miał wymiar na kartonie przez producenta. Dziś telefon, że Krajowego rejestru Długu oddzadzą jak nie zapłacę. Co robicie z nimi? Płacicie?

Klient Zlap Kuriera 2020-02-27
Byłem klientem tej firmy około rok, naliczyli mnie za dwie paczki po około 40 kg dopłata 900 do każdej paczki???? Non stop telefony maile, najpierw odpowiadałem, po konsultacji z moim prawnikiem zwyczajnie zapomniałem o nich a oni po jakimś czasie o mnie i miałem spokój pół roku, teraz znowu sobie przypomnieli, dzwonili dwa razy w ostatnim czasie, moja cierpliwość tez się kiedyś kończy, do trzech razy sztuka????po kolejnej próbie wymuszenia zgłoszę szanowna firmę do prokuratury???? Nie dajcie się i omijajcie ich szerokim łukiem to nie ZlapKuriera tylko Złap Frajera???? dlatego nie dajcie się złapać!

Mack 2020-03-01
Chcialbym zwrocic uwage ze istnieje cos takiego jak waga gabarytowa i jest ona przeliczana w kazdej firmie kurierskiej i spedycyjnej. Jesli paczka ma wymiar 30x50x80 to mnozy sie wszyztkie boki ze soba i dzieli przez 6000 w zaleznosci od kuriera. Jesli waga gabarytowa jest wieksza przyjmuje sie wlasnie takowa wage. Kazdy kto wysyla paczki codziennie powinien o tym wiedziec.

michalxxx6 2020-03-06
Witam. Ja zostałem podobnie potraktowany lecz przez firmę "Taniej nie bedzie" Poczatkowo było wszystko ok, lecz po roku współpracy nagle przychodzi dopłata do paczek które uznano za niestandardowe, przy czym firma "Taniej nie bedzie "nie może mi przedstawić żadnych dowodów ze tak było. W efekcie powstanie na moim koncie saldo ujemne ( na ponad 1000zł , a moje środki za pobrania zostają zatrzymane.

Karol 2020-03-10
Witam. Dziś właśnie dostałem dopłatę z taniej nie będzie. Przesyłka przeszła weryfikację i waży o 11.5 kg więcej i dopłata 660zl!! Dpd kazało kontaktować się z pośrednikiem, a pośrednik, że nie może udzielić informacji. Co w takiej sytuacji można zrobić? Opłacić?

mati 2020-03-11
Cześć, dostałem e-maila z fakturą proforma i ostrzeżeniem o wpisie do krd. Przekazałem sprawę do prawnika.

tomaszd1 2020-03-16
dzisiaj dostalem kolejna groźbę o dopisaniu do KRD, tym razem od firmy kaczmarski group ... czy ktos dostal cos podobnego ?

Daro 2020-03-17
Wielokrotnie ich wzywałem do przedstawienia dokumentacji stwierdzającej ,że takie zdarzenia nastąpiło . Nie chcieli nic wysłać i straszyli mnie KRD . Napisałem ,że proszę wobec tego podać mnie do sądu i udowodnić swoje racje przed sądem też nie chcieli tego zrobić i w końcu dopisali mnie do KRD . Właśnie piszę do KDR pismo o wykreślenie wpisu na podstawie fałszywych danych . Jeśli stwierdzą w KRD ,że wpis jest niewłaściwy to mogą ich ukarać karą 30 000zł . Wpis dokonuje zlapkuriera na własną odpowiedzialność może tam wpisywać różne głupoty . Poinformowałem ich ,że w najbliższym czasie składam sprawę do sądu o zniesławienie i będę żądał odszkodowania 10 000zł. Ponadto mam zamiar złożyć do organów ścigania zawiadomienie o próbę wyłudzenia . Pani ,która do mnie pisała będzie musiała się gęsto tłumaczyć na jakiej podstawie próbowała wyłudzić ode mnie pieniądze a dowodów nie ma . Mam nasdzieję ,że wreszcie tam ktoś dostanie wyrok .

Jan 2020-04-17
Potwierdzam, Lepiej trzymać się od nich z daleka. To oszuści.

Greg 2020-04-21
Również padłem ofiarą tej firmy - w grudniu 2019 zaczęły pojawiać się niemal codziennie kart po 15 -25pln za rzekome kolejne próby doręczenia przewoźnika dpd. Spokojnie Przestałem wysyłać u nich paczki, zaczekałem aż spłyną do nas pobrania (kilkadziesiąt tysięcy złotych) i przestałem Współpracować. W międzyczasie oczywiście musiałem jeszcze kilkanaście takich absurdalnych kar zapłacić, aby nie wstrzymywano naszych pobrań. Aktualnie materiał dowodowy jest gotowy aby pokazać prokuratorowi i to z pewnością uczynię po wyczerpaniu drogi polubownej. Uwaga: w międzyczasie firma cwk sp. Z o.o. została przejęta przez inną spółkę i kontynuują proceder

Aga 2020-04-24
Witam wszystkich. Pisze ku przestrodze -uwaga na Taniejniebedzie.pl. Rok temu nadałam wysyłkę firmą DPD. Po 2miesiącach od dostarczenia paczki do klienta wysyłali wiadomość o dopłacie 520zł -z tytułu "przesyłka została zakwalifikowana jako przesyłka niestandardowa, dopłata: 500 zł (przesyłka niestandardowa) + 20 zł (weryfikacja przesyłki)". Sprawa poszła do UOKiK, ponieważ przesyłka była spakowana jak należy i dobrze zmierzona co do centymetra jednak Taniejniebedzie.pl upierali się przy swoim, że to firma DPD nałożyła dopłatę i że dopiero po zapłacie będzie można złożyć reklamację. Jak się szybko dowiedziałam bezpośrednio z firmy DPD, że jeśli ich firma nakłada dopłaty to maksymalnie 20zł i tyle -żadnych tak wysokich kwot jak 500zł! taniejniebedzie.pl wykorzystują to, że są zleceniodawcą, więc nie mogłam dostać protokołu od przewoźnika mojej wysyłki (a oni mogą go dostać kiedy chcą) jednak byłam nieugięta i DPD przedstawiło mi protokół w którym nie było mowy o nałożeniu dopłaty. Po licznych mailach i groźbach nie poddawałam się presji, więc napisali, że zmniejszają kwotę do 100zł i jeśli zapłacę w ciągu 7dni to umorzą sprawę. Oczywiście nie zapłaciłam ani grosza. Są na tyle bezczelni, że nie reagują nawet na rzecznika praw konsumenta! Dziś mija prawie rok od sprawy i dzwoni do mnie jakieś do nich babsko i mówi, że jeśli nie zapłacę to wpiszą mnie na KRS. Tak, właśnie w czasie kryzysu dzwoni bezczelny krwiopijca. OKEY JA W TAKIM RAZIE ZŁOŻĘ NA NICH SPRAWĘ O PRÓBĘ WYŁUDZENIA PIENIĘDZY. Bądźcie czujni i nie płaćcie im pieniędzy. Składajcie sprawy do UOKiK. Wiem, że firmy mają najgorzej, ale jeśli trzymają wam pieniądze z pobrań należy pozwać ich do sądu, ponieważ nie mają do tego prawa. Będę tu zaglądać i odpowiem na ewentualne pytania. Pozdrawiam

Elena 2020-04-27
Witam Odemnie roszcza 1575zl za weryfikacje palety. Nie zapłaciłam bo weryfikacji nie bylo. Dzis otrzymalam meila że zostałam wpisana do krd. Jak to sprawdzić czy to prawda.

Maciej 2020-04-29
Ten sam sposób działania, ten sam schemat. Przysyłają obciążenie nie potwierdzone żadnymi dokumentami, wzywają do zapłaty, straszę e-sądem w Lublinie, następnie przekazują sprawę do KRD na podstawie faktury proforma! Jeżeli jest pozew zbiorowy chciałbym się przyłączyć - proszę o info!

AdamW 2020-05-06
Naliczają dodatkowe opłaty już po dostarczeniu przesyłki twierdząc że nagle gabaryt jest niestandardowy. Kurier którym idzie paczka w cenniku wycenia to na 19,90zł a Oni liczą klientowi 120zł dodatkowo do ceny która już zapłaciliśmy za paczkę standardową 25zł - RAZEM 145zł !!!! Bo była owinięta w folię strech.

Przwemysław 2020-05-19
własnie mam bardzo podobny problem. taniejbiebedzie.pl żąda dopłaty 640zł za 2 przesyłki. poprosiłem o dokumenty weryfikacyjne i potwierdzenie iż przesyłka była niezgodna z wymiarami, oczywiście nie maja i nie przedstawią. sprawę będę kierował do prawnika

Jerzy 2020-05-26
Jak się sprawa z KRD zakończyła Daro ? bo ja mam identyczną sytuację i obecnie jestem na etapie konsultacji z prawnikiem. Daj znać jak coś będziesz miał w sprawie bo ten proceder ciągnie się bez końca.

marekdlb 2020-05-26
Podobna sytuacja jak w opisach. Wysyłka 2 paczek po ok. 0,4kg, Weryfikacja. Domaganie się dopłaty 2 x 320 zł !!! STRASZENIE !!! Podpisuję się za pozwem zbiorowym. Pozdrawiam

Marek 2020-06-04
Wczoraj dostałem to samo dopłata po weryfikacji 638zl za paczkę. Firma kurierzy.pl też idzie tą drogą więc uwaga na nich. Nie zapłacę do momentu wyroku sądu. Jak skończyły się wasze sprawy z dopłatą? Nikt nie opisuje finału sprawy

Antonio 2020-06-05
Dołączam się do negatywnej opini o Złap Kurierze .Współpraca ponad rok .Bezpodstawne pobieranie dodatkowych opłat za przesyłki , na początku za weryfikacje zamówień , następnie ponowne doręczenia przesyłek, przekierowywanie przesyłek, magazynowanie przesyłek ,dodatkowe opłaty za płatność kartą przy pobraniach i nieuzasadnione podjazdy kuriera . Reklamacje nie uwzględniane .W tej chwili limit na koncie i zatrzymane wypłaty za przesyłki pobraniowe.

almer 2020-06-09
Niestety ja też padłam ofiarą firmy taniejniebędzie.pl. Dziś dostałam takiego @ "Chcielibyśmy poinformować, że z Twojego salda została odjęta kwota w wysokości 320,00 PLN." Na szczęście przesyłka była płatna z góry i dotarła do klienta, a moje saldo na koncie firmy wynosi 0 zł. Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego.

Marcin90 2020-06-17
Mam problem jak wielu z was z pośrednikiem kurierskim taniejniebedzie. który żąda ode mnie 1180 zł dopłaty za paczkę która ważyła po zawyżeniu u mnie 15kg a oni twierdzą że dpd sprawdziło i nagle ważyła 105,7 kg!!! Oczywiście jak wszystkim nie wysyłają żadnego potwierdzenia tej kontroli i chcą horrendalne dopłaty. Co zrobić w takiej sprawie? Chciałbym się dołączyć do pozwu zbiorowego. Czy jest taka możliwość bo nie widzę po internecie żadnych informacji do kogo by się zgłosić w tej sprawie. Będę wdzięczny za pomoc.

user89 2020-06-19
Również otrzymałem maila windykacyjnego od taniejniebedzie.pl. Naliczono mi 70 zł dopłaty z tytułu niestandardowej paczki. Gdy zadzwoniłem do firmy kurierskiej odpowiedzialnej za przesyłkę zostałem poinformowany, że kurier niczego nie naliczył i że wszystko jest ok (mail windykacyjny przyszedł 2 lub 3 tygodnie po dostarczeniu paczki). W takim razie taniejniebedzie.pl wymyśliło sobie od tak że jestem im coś winien. Ja im nie zapłacę ale ile ludzi ze strachu i dla świętego spokoju zapłaciło lub zapłaci? Nie wiem czy można indywidualne sprawy zgłaszać do UOKIK-u, jeśli tak to chciałbym dołożyć swoją cegiełkę przeciw tym "oszustom".

paczek0 2020-06-22
Witaj ja mam taki sam przykład. Dopłata 962 zł. Wpisali mnie do KRD własnie napisałem sprzeciw. Proponuje zbiorowy wniosek do sądu o szkody. Jeśli będzie składany zbiorowo mamy szansę załatwić ich raz na zawsze. Moja sprawa ciągnie się już prawie rok. Ale walczę :) pozdrawiam

infernus55 2020-07-01
Omijać szerokim łukiem. Naliczają opłaty nie wiadomo skąd i dzwonią tego samego dnia z działu windykacji. Żałosna firma jakiegoś Janusza biznesu. Wątpię by działali zgodnie z prawem. OMIJAĆ I NAWET NIE MYŚL O ZAŁOŻENIU KONTA, BO POTEM BĘDZIESZ MIAŁ PROBLEMY!!!!

Sławomir 2020-07-02
Całkowicie zgadam się z opisana sytuacją. Nie przyjmują reklamacji. Jest protokół szkody z InPost, wystarczy złożyć reklamację. Niestety sam nie mogę tego zrobić, ponieważ InPost wymaga zrzeczenia się praw przez płatnika, którym jest złapkuriera. Odmawiają wystawienia takiego dokumentu. Ta firma to całkowita porażka.

serwisjaracza15@gmail.com 2020-07-07
No właśnie dostałam takiego maila z dodatkowym naliczeniem do paczki na kwotę 120 zł gdzie 20 zł to koszt tej tępej pały która to stwierdziła nie wiadomo na jakiej podstawie że paczka z latawcem która waży razem z opakowaniem max 1,5 kg ważyła 31.5 kg niby i za to sobie doliczyli, nadmienię tylko że skorzystałam tu raz z tego ich opłakanego serwisu po długiej przerwie i od razu mnie wkur...ili. W innych serwisach gdy wysyłam paczki to płacę zawsze max 30 zł, a tu proszę pierwszy raz i od razu próba oszustwa i wyłudzenia, nie wystawili na to również żadnej ale to żadnej faktury czy proformy, przyszedł tylko mail że chcą kasę. NIE POLECAM

Zibi 2020-07-09
Hej Właśnie dałem się złapać tej nędznej firmie zlapkuriera. Na szczęście moja paczka dotarła do odbiorcy, ale klasycznie doliczyli mi kwotę 170 zł 150 jakaś nadwyżka i 20 weryfikacja. Identycznie jak w twoim opisie. Co byś mi doradził w tej sytuacji ? Pozdrawiam Zbyszek Gliwice

Janek 2020-07-13
No to ja też mam 2x 320zł (chyba jakiś standard do wszystkich doliczają, kto dopłaci, ten frajer?) za paczki, które rzekomo były niestandardowe, a na które mam dokumenty odnośnie tego jakie były wymiary, waga itp. Oczywiście protokołów brak, faktury brak, tylko twierdzenie, że mam uzupełnić saldo i straszenie esądami czy KRD. Czas pozwać ten serwis bo szuka naiwnych, żeby zarobić na lewo.

Szukam chętnych do pozwu 2020-07-13
Witam, jak widać jest nas już trochę. Zachęcam wszystkich do zebrania się w silniejszą grupę, koniec tego procederu: pozewzbiorowy_zlapkuriera@wp.pl potrzebujemy minimum 10 osób do pozwu zbiorowego. Opiszcie swoją sytuację i zostawcie namiar do siebie, będę kontaktował się telefonicznie z każdym, jak już zbierze się nas wystarczająco dużo do pozwu! :)

Robert 2020-07-24
Niesamowite... że też wcześniej tego nie czytalem. Wysłałem paczkę zapłaciłem 180zl bo długa 250cm po pół roku przysłali proforma żeby im dopłacić 520zl. Nie podają danych z weryfikacji A teraz mnie wpisali do KRD bo napisałem że im tego nie zapłacę...i co dalej robić z tymi naciagaczami? Ja wysłałem paczki na taniejniebedzie niezła wtopa.

Janek 2020-08-05
Ja wysłałem przez nich jedną paczkę kurierem InPost i po miesiącu przyszło od nich wezwanie, że mam dopłacić 6 zł za: "Podjazd kuriera po odbiór (mniej niż 5 paczek)" - co to jest? Dlaczego nie pobrali tej opłaty od razu jak płaciłem za przesyłkę na ich stronie??!?! Ktoś coś wie?

Dariusz 2020-09-02
przetrzymywali moje pieniądze twierdzoc że dhl im nie wypłaciło co było kłamstwem, w innym przypadku dopisali mi nadpłatę 53 zl że niby paczka ważyła 200 kg, ktora sam włożyłem do samochodu kuriera twierdząc ze kurier tak stwierdził- kłamstwo jak ustaliłem z kurierem. Nie polecam. Polecam EPaka duzo tańsze ceny, nie oszukują.

Magi 2020-10-05
wysłałam fotelik dla dziecka 8kg , który po weryfikacji ę" przesyłka została zakwalifikowana jako przesyłka niestandardowa, której waga wymiarowa wynosiła 66,7 kg (36/171/65 cm), dopłata: 472 zł " Ciekawe czy kurier sam dał radę udźwignąć 70 kg i dla jakiego dziecka giganta. Sprawa jest u prawnika. firma obecnie zmieniła nazwę na wysylajnami a pewnie powinna zmienić na " zlapfrajera" bo tak się czuję.

matiaz1417 2020-10-12
Witam, czy ktoś też oprócz mnie ma problem ze zwróceniem salda na koncie? Każą wysłać list pod adres i podając nr konta itp. po czym przelewają kasę ale pobierają za tę operację 10 zł brutto... chore

bant 2020-11-18
Mnie naciągnęły tanie przesyłki kurierskie , drastyczna zmiana wymiarów, za 7 kg paczkę dopłata 620 zł, zablokowali środki na koncie. Jak z pozwem zbiorowym o którym tu się pisało? Czy może ktoś udzielić wskazówek odnośnie dalszego postępowania ponieważ nie zamierzam tego pozostawić

SPROG 2020-12-22
Witam serdecznie, czy sprawa [pozwy jest nadal aktualna? zostałam "oszukana" w ten sam sposób, na ok 2500zł

Marek 2020-12-22
Tanienadawanie.pl Opłata do zamówienia nr: ........... (nadanie lub doręczenie w sobotę, płatne zgodnie z cennikiem) Podsumowali cały rok i do każdej paczki doliczyli 50zł Windykują i straszą Jak z nimi walczyć?

lukasss7 2020-12-23
Tanienadawanie.pl robi to samo. Za dwie paczki naliczyli mi dopłatę za rzekomo złe podanie wymiarów i wagi.

Ktoś 2021-01-26
Zmienili również adres rejestrowy na łódź ale pracują w dalszym ciągu w Elblągu i tam mają biura. Mają też znajomego sędziego jeżeli sprawa trafi na wokandę w Elblągu na pewno przegracie nawet nie macie po co się stawiać. Albo zawiadomcie CBA albo się odwołajcie od razu do wojewódzkiego.

Łukasz 2021-02-08
Tanienadawanie.pl Opłata do zamówienia ... do paczki doliczyli 300 zł -08.01.2021 - jak walczyć z nimi?

cichy 2021-02-10
Powiem jedno , to najwieksze "złodziejstwo" jakie ostatnio widziałem. Jak wiedzą że juz nie bedzie sie korzystac z ich usług bo lecą w gumy to teraz mam dopłate do KAZDEJ przesyłki jaka wysyłałem , albo jakiś list odręcznie musaił wypisać ( chuja prawda) albo paczka przekroczyła wage ( wysyłana była koszulka co waży 300g) wiec jakim cudem . OGOLNIE KU... A NIE FIRMA !!!!!!!

JK 2021-02-12
Bardzo chętnie pójdę zeznawać do sądu. Mam podobną sprawę ale na szczęście w mniejszej skali. Schemat ten sam. Pozdrawiam

Viki 2021-03-01
Szkoda ze trafiłam na tą stronę tak późno . Wysyłałam wózek wysyłajtanio ,wszystko zmierzono dokładnie ,a po miesięcy naliczono 55 zł! Kłamstwo ! Cieszę się tylko ,ze nie 550 zł .. ale to tak nie może się zostać bez kary

DZBWSK_2021 2021-03-08
Szkoda, że dopiero teraz znalazłam opinie nt. serwisu tanienadawanie. Również chcą ode mnie opłaty, na którą nie miałam żadnego wpływu. Jeśli jest jakiś pozew zbiorowy również chcę się do niego dołączyć.

hurtom 2021-03-10
Witam. Zostałem "okradziony" przez tą firmę na 630zł. Bedę walczyć z nimi.

Łukasz 2021-03-12
Mam ten sam problem co wszyscy tu komentujący. Gdzie szukać pomocy w takiej sprawie ? Jeśli miałby ktoś jakieś rady to proszę pisać

popmart04 2021-03-12
Mam podobna sytuację tylko na niższą kwotę i z firma wysyłajtaniej.pl pozdrawiam

maciejkpl 2021-03-19
obecna nazwa firmy to taniendawanie.pl Podobna sytaucja jak wczesniej paczka to plakaty wymiary 54cm * 8cm *8cm waga ponizej 0,5kg - poczatkowa oplata 14zl, teraz zadaja doplaty 300zl. Cennik zmienia sie w zaleznosci czy sprawdzam na koncie czy otwieram strone incognito w drugiej przegladarce (30zl vs 300zl za niestandardowa przesylke). Nie przedstawiaja zadnego dowodu na koniecznosc doplaty. Nie wyjasniaja skad nagla zmiana cennika o ktorej nie poinformwali wczesniej.

MaciejP81 2021-03-30
Proszę o podanie nr telefonu na który mam dzwonić w tej sprawie bo mam ten sam problem i chciałem się zapytać jak to rozwiązać. Pozdrawiam

Piotraas 2021-04-06
Witam tydzien temu dostalem doplate za paczke ktora niby byla za ciezka. Zgonili na DHL ze zrobili weryfikacje. Dzwonie do DHL a ci twierdza, że nie wysylali im zadnej doplaty.... smiech na sali hehe Napisalem ze prosze o weryfikacje nie wyslali mi jej..... Banda idiotow. na pewno zobacza soje 400 zl :D

Renata 2021-04-08
Weryfikacja zamówienia nr: 2388279 przesyłka została zakwalifikowana jako przesyłka niestandardowa, dopłata: 250 zł (przesyłka niestandardowa) + 20 zł (weryfikacja przesyłki) , w październiku i we wrześniu 2019 naciągnęli mnie 4 razy więc kwota ujemna to 1080zł , oczywiście zablokowali kwotę z pobrań.Myślała,że ja mam tylko takiego pecha a tu się okazuje ,że jest mnóstwo takich osób.Po zalogowaniu się i kliknięciu nadaj przesyłkę pojawia się komunikat - Prosimy uregulować saldo. Twoje saldo jest ujemne, ureguluj należności, aby móc dalej nadawać. Jakie to sprytne - nie dosyć ,że zablokowali moje pieniądze z pobrań to jeszcze żądają wpłaty po czy pewnie znów przywłaszczą sobie kolejne moje pieniądze.Przyłączam się do pokrzywdzonych.

Dan 2021-04-13
Proszę o info jak dołączyć do pozwu zbiorowego, zabrali mi 770 pln + 550pln + POBRANIE (!) 1350pln i nic z tym nie można zrobić!! Byłem już u prawnika, ale zbiorowy chyba lepszym rozwiązaniem...?

Dan 2021-04-13
Proszę o dane do kontaktu w sprawie zbiorowego pozwu robby.naish@wp.pl Ja im nie odpuszcze 3 dopłaty i zatrzymane pobranie, łącznie ponad 2500pln

Krzysztof 2021-04-15
Dzień dobry. Ja też czuję się oszukany przez tą firmę. Właśnie przysłali mi ostateczne przedsądowe wezwanie do zapłaty. Chcą 100zł dopłaty do przesyłki i 20 zł za rzekomą weryfikację. Jeżeli posiada Pan/Pani/Państwo jakiś utarty schemat postępowania z nimi to proszę o pomoc. Teraz pewnie wniosą sprawę do e-sądu w Lublinie. Jezeli macie jakieś gotowe argumenty za odwołaniem i wzór pisma bardzo proszę o podesłanie na mojego maila. Z góry dzięki. Jeżeli ja mogę coś dla Was zrobić to służę pomocą. pozdrawiam Krzysztof

Baby 2021-05-10
Mam taką samą sytuację, nękają i straszą sądem. Czy ktoś ma zakończoną sprawę? Czy doszło do postępowania sądowego przeciw tej firmie?

Hubert 2021-05-17
Witam! Dwa razy byliśmy w podobnej sytuacji, pierwszy dpd raz zapłaciliśmy, drugi DPD próbowaliśmy powalczyc bezskutecznie. Trzeci raz DPD , namierzyli frajerów, kara DPD za nadgabaryt i weryfikację ponad 500 zł. Jest tylko pewna niespodzianka, od pewnego czasu robimy dokumentację zdjęciową wysyłanych przesyłek z wymiarami więc mamy jakieś argumenty w ręku. Jeśli jest Pan zainteresowany dalszym kontaktem proszę o tel 662299110. Pozdrawiam

Skarbo 2021-05-26
Wysyłajnami.pl te same praktyki co Złapkuriera. Koszty przesyłek atrakcyjne ale naliczają mega koszty przesyłek niestandardowych!! Nie przedsawiają żadnych dowodów niezgodności przesyłki tylko powołują się cały czas na swój cennik. Wysłałem paletę DHL-m. Koszt dopłaty w firmie DHL do niestandardowej przesyłki 39pln/netto a wysyłajnami.pl dolicza koszt 770 pln!! Omijać z daleka i przekazywać info dalej !!!

Radek 2021-06-07
Zastanawiam sie czy od tego czasu udalo sie Panu uzyskac jakas odpowiedz od Federacji. Ja wlasnie przelalem haracz w znacznie nizszej kwocie, majac na wzgledzie moje wczesniejsze rozczarowania sposobem dzialania sadow w takich sprawach. Moja sprawa dotyczy firmy Kurierovo dzialajaca na identycznych zasadach, ale zdaje sie niezwiazana ze "ZlapKuriera"

Eltewat 2021-08-13
U mnie był to serwis tanieprzesylkikurierskie.pl. Zablokowane pobrania na ponad 2500PLN. Raz zapłaciłem zły za te śmieszne weryfikacje, drugi raz się nie dam naciągnąć. Teraz niby mam zaległości na kwotę 608PLN, za jedną paczkę wysłaną DHLem 3,8kg (była weryfikowana przez DHL) zarządali dopłaty 287PLN. Wszystko tym kręci spółka 4fit. Proszę pisać na email: eltewat@eltewat.pl Dołączę się do każdego zbiorowego pozwu! Trzeba ukrócić im to złodziejstwo! Ile będą jeszcze naciągali ludzi? Jak normalne firmy jak DHL, czy DPD mogą z nimi podpisywać umowy? Napisałem już do DHLu, o całej sprawie i że to przecież jest demarkacja i dla nich, ale kazali się tylko kontaktować z firmą, w której nadawałem, napisali, że nie są za to odpowiedzialni. Pozdrawiam wszystkich, nie dajcie się!

Eltewat 2021-08-13
Dodam jeszcze, że wykupiłem domenę tanieprzesylkikurierskie.com.pl i żeby nie było pozwu z ich strony będę opisywał wszystkie te sytuacje jak bym opisywał swój serwis. Mam nadzieję, że po spozycjonowaniu w wyszukiwarce, ludzie szukający strony tanieprzesylkikurierskie będą również trafiali na moją, gdzie uzyskają rzetelną informację na temat tej firmy.

Karina 2021-08-16
Właśnie wydzwania do mnie windykacja z tanienadawanie - o 10 zł. Gdyż podobno mają w swoim cenniku opłatę za odbiór mniej niż 5 paczek. Pani poinformowała mnie, że mają różne opłaty dodatkowe w cenniku. Gdyby ta informacja o opłacie była podana przed transakcją, to przecież bym z niej nie skorzystała...

X 2021-09-22
Wlasnie chcialem poslac wielka przesylke 40kg i sie zastanawialem jak, i jakos tutaj wpadlem. Dobrze ze to czytam na co uwazac

FX 2021-09-25
Witam, widzę schemat działania tej firmy CWK SP. Z O.O ciągle ten sam. Wysłałem prywatnie małe pudełko z kawałkiem plastiku (coś od samochodu). Waga poniżej 1kg. Paczka przyjęta i dostarczona do odbiorcy bez problemu. Ale po tygodniu mail: Kurier stwierdził przesyłkę niestandardową i wagę do 31,kg. , saldo -285zł :o Wymieniłem kilka maili z windykacją i grzecznie proszę o przedstawienie dowodów bo ja nie wiem za co płacę. Odpowiedź w skrócie: Nie mamy nic od przewoźnika, skontaktuj się osobiście z DHLem. A DHL oczywiście podkreśla, że nie jestem stroną w sprawie i nie mogą nic mi przekazać. Nie mam żadnej gwarancji że po zapłaceniu oni wystosują gwarancję. Będzie śmiesznie jak się okaże, że DHL niczego nie doliczył. Myślałem, że jestem sam ale jednak jest nas wielu ...

Robert 2021-10-19
Uwaga na https://tanienadawanie.pl/ taka sama praktyka. dajcie znać jak najlepiej to rozegrać? Nie zapłacę im żadnych pieniędzy to na pewno, sprawę w sądzie chętnie podejmę, dajcie znać jakie kroki najlepiej poczynić.

Rob 2021-11-18
Tanieprzesylkikurierskie.pl - sytuacja jak wyżej opisane. Dopłata do dwóch małych paczek po 60 zł. Straszenie wpisem do KRD i odmowa podania podstawy roszczenia w formie jakiejkolwiek dokumentacji . DHL którym poszły przesyłki twierdzi że to nie ich robota . Dodam , że przesyłki szły : jedna 5 dni a druga 7 dni . Na reklamacje brak odzewu. Czy mają prawo bez podstaw wpisać mnie do KRD ?

Dawid 2021-11-30
Miałem podobną sytuację , tym że oni już zutylizowali moja przesyłkę a proponują częściowe umorzenie długu (80%). Moja kwota jest stosunkowo mała do waszych bo to ok 230 zeta, po umorzeniu ok 55 PLN, ale sposób postępowania tej firmy to jakaś lichwa.

Krzysztof 2021-12-01
Paczkę nadałem kurierem fedex ( 4 listopada a doszła do odbiorcy 5 listopada ) przez tanienadawanie.pl , stwierdzili że jest niestandardowa po ponad 3 tygodniach od nadania i mam zapłacić 535 zł dopłaty . Dali mi tylko 3 dni na zapłatę , mimo złożonej reklamacji i braku odpowiedzi. Każą mi natychmiast to opłacić . Nikt mi nie chcę udowodnić kto tak stwierdził że jest niestandardowa i na jakiej podstawie . Żadnej dokumentacji.... Żadnej faktury nie dostałem, ani pisma z pieczątka firmy czy podpisu pracownika tanienadawanie. Nie wiem co mam robić , jestem aktualnie w kontakcie z rzecznikiem praw konsumenta.... Jakby ktoś mógł pomóc, doradzić proszę pisać na pocztę : krzysiek.fednar@ wp pl

tedinho13 2022-01-11
Wysłałem przesyłkę paletową przez tanieprzesyłkikurierskie.pl Pomyliłem adresata z nadawcą ok. moja wina należy się z tego tytułu 167zł . Zapłaciłem bo mój błąd był ewidentny . Na drugi dzień przychodzą jeszcze dwie dopłaty pierwsza w wys.790zł za zweryfikowane przeadresowanie oraz druga za przekroczenie wymiarów czyli przesyłka niestandardowa kwota 949zł. Oczywiście nie mam zamiaru zapłacić bez przedstawienia protokołów z weryfikacji i faktur od kuriera potwierdzających dodatkowe dopłaty. Jak coś to piszę się też do pozwu zbiorowego przeciwko tej lichwie ...

Tomek 2022-02-03
Panie Łukaszu i jak się ma temat? Mam potwierdzenie z firmy doręczającej, że faktycznie zakfalifikowali moją paczkę jako niestandard, choć wymierzona była poprawnie, miała dwie równe płaszczyzny. Mówią, że waga gabarytowa była około 5kg a ja podałem 4kg. Złapkuriera->wysyłajnami zażądali ode mnie 535 zł. Płacić czy nie? Śpiewka jak wszędzie reklamacja po zapłacie. Chiałem dołączyć na grupę na fb nie mogę znaleźć. Zaczynają wydzwaniać jakie kroki wszcząć, zapis w regulaminie jest - niestandard do 30kg 500zł. Nie stać mnie na opłacenie takiej kwoty. Ale za rozprawę w sądzie tym bardziej nie chciałbym zapłacić.

nadawca 2022-02-05
No i proceder trwa w najlepsze. Po 2 latach spokoju ponownie paczka ponadgabarytowa. Brak jakichkolwiek protokołów oraz dowodów, które mnie obciążaja. Tylko zrzut wycinka jakiegoś tam skanu.

Paweł 2022-02-16
Witam wszystkich, chętnie bym dołożył swoją cegiełkę do pozwu zbiorowego, pytanie jaki to ma sens? Proceder trwa i trwa, klientom są dalej bezpodstawnie doliczane opłaty, TVN zrobiło reportaż, setki firm poszkodowanych no i co z tego wynika? Otóż nic. Firma dalej działa w najlepsze i kontynuuje swoje działania bez absolutnie najmniejszych zmian. Jeśli by się szykował jednak jakiś pozew, to wchodzę w to :)

Darla 2022-02-21
Aktualnie i ja mam ten sam problem. Paczka wysłana w grudniu 2021. W styczniu 2022 już naliczona dopłata. Nadmienię, że kilkanaście wcześniejszych paczek-bez zarzutu. Rzeczywiście doczytałam, że prędzej czy później każdego próbują ....... Maile, telefony z groźbami ponoszenia dodatkowych kosztów, sąd czy KRD. Poprosiłam o protokół, ponad miesiąc i nic w odpowiedzi na złożoną reklamację. Dostałam wiadomość :"Mając na uwadze Państwa dobro, dołożymy wszelkich starań, aby sprawa została rozpatrzona priorytetowo, dodatkowo informujemy, że zgodnie z art.75 Prawa Przewozowego i rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa, okres rozpatrzenia reklamacji może przekroczyć 30 dni, ale nie dłużej niż 90 dni." " W związku z niewywiązaniem się z warunków zawartej między Państwem, a spółką MJM Sp. z o.o. umowy informujemy, iż zdecydowaliśmy się przekazać sprawę na etap sądowy w celu wydania nakazu zapłaty wobec: xxx W najbliższym terminie sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego. Dodatkowo może dojść do obciążenia kosztami związanymi z odsetkami ustawowymi za opóźnienia w spłacie powstałego długu, a w tej sytuacji koszta związane z postępowaniem sądowym zostaną poniesione przez Państwa. Jeżeli chcą Państwo uniemożliwić rozpoczętą egzekucję, a tym samym mieć wpływ na bieg swojej sprawy, to prosimy o niezwłoczne przesłanie dowodu wpłaty w dniu dzisiejszym do godz. 16:00." Czytam komentarze na wielu stronach i jestem pewna ........, ale mam duży niepokój co dalej. Czy rzeczywiście wystarczy nie zapłacić żeby to się wreszcie skończyło? Co robić?

Paweł 2022-03-02
To wszystko prawda!!!! Gnoje zatrzymali mi pobranie 3500 zł i żądali dopłaty prawie 500 zł za przesyłkę. Nie byli w stanie udokumentować rzekomego nadwymiaru w żadnych protokołach. !!!!!UCIEKAĆ OD NICH!!!!!!!!! ALBO JAK KTOŚ MA WIĘCEJ CZASU I KASY - POZWAĆ WRESZCIE!!!!

Sylwek 2022-03-31
Moja historia pokrywa się z powyższymi. Obecnie dostałem maila z wydaniem nakazu zapłaty. "W związku z niewywiązaniem się z warunków zawartej między Państwem, a spółką SPORT PRO Sp. z o.o. umowy informujemy, iż zdecydowaliśmy się przekazać sprawę na etap sądowy w celu wydania nakazu zapłaty wobec:" Jeśli ktoś ma więcej informacji lub sam chce się czegoś dowiedzieć proszę pisać: sylwek84@gmail.com

Rafał 2022-04-06
Dzień dobry :) Dokładnie taką samą sytuację mam jak Państwo. Za przesyłkę paletową, która kosztowała 137,90 zł została doliczona dopłata na kwotę 785,00 zł. Oczywiście bez żadnych dokumentów, czy protokołów ze strony przewoźnika. Panie Łukaszu, bardzo proszę o kontakt, jak zakończyła się Pana sprawa i czy w konsekwencji musiał Pan uregulować te absurdalne dopłaty.

hugo 2022-04-14
Bardzo żałuję, że tej strony nie znalazłem wcześniej. Na ten blog trafiłem jakiś czas po "wygraniu" wielomiesięcznego nękania i prób wyłudzenia ze strony firmy EPAKA. Ich sposób prowadzenia dodatkowej działalności wymuszeniowej dokładnie wpisuje się w to, co Autor bloga opisał. Widzę, że jest to nagminna praktyka stosowana przez wielu brokerów. Te firmy usuwają opinie z Opineo, trustpilot i wszystkich stron, gdzie można wykupić abonament na pozycjonowanie. EPAKA działa bardzo sprawnie w czyszczeniu sobie opinii (conajmniej raz w tygodniu). Wysyłają SMSy, emaile, listy polecone z potwierdzeniem odbioru, straszą "przedsądowymi wezwaniami do zapłaty". Przy każdym wysłanym liście podwyższają sobie rachunek, przerzucając koszt korespondencji na adresata nękania. Mają własny dział windykacji! Nie przedstawiają żadnych dowodów na przekroczenie "standardowości" przesyłek. Reklamacja jest odrzucana. Dostajesz skan kawałka ich regulaminu i musisz sobie sam przypomnieć, co jest z paczką nie tak. Ludzie im przysyłają dowody swojej "niewinności": zdjęcia paczek, sposób ich opakowania, itd. Wówczas narracja oskarżeń ewoluuje: jak nie waga paczki, to sposób opakowania, rozmiar gabarytowy(?), a może rozkład środka cieżkości. No można przebierać w oskarżeniach. Ciężar udowodnienia niewinności spoczął na oskarżonym! No pięknie - syndrom ofiary w rozkwicie. Nieznajomość Kodeksu Cywilnego też ułatwia "zabawę". Ludzie się łamią i płacą, aby mieć spokój. I dopóki będzie przyzwolenie na gangsterkę, to będzie również argument do prowadzenia takiej działalności. Bierną działalność odwetową prowadziłem na własną rękę, a uderzenie wyprzedzające dopiero uczyniłem po dostaniu "ostatecznego wezwania do zapłaty". Poprosiłem o pomoc prawnika, który podjął się reprezentowania mnie na dalszych etapach rzekomej "egzekucji". Wówczas dostałem magiczne e-maile z fakturami korygującymi moje "zadłużenie" do 0 PLN. Mam świadomość, że nie każdy będzie miał dostęp do porad prawnych. Mam świadomość też, że UOKIK nic w tej sprawie nie zrobi. Na mojego maila nie odpowiedzieli. Przyczyny nie znam, nie będę ich oskarżał ani usprawiedliwał. Wiem, że wątki naciągania są poruszane na: 1. forum prawnym (https://forumprawne.org/windykacja/431209-zada-sie-ode-mnie-doplaty-do-przesylki-kurierskiej-2.html), 2. portalu konsumenta: (https://forum-konsumenta.pl/furgonetka-opinie/) 3. E-prawnik: (https://e-prawnik.pl/forum/doplaty-dodatkow-do-zlecen-sendit-i-windykacja.html) Ja byłem gotów dochodzić swoich praw w sądzie. Inni odpuszczają. I interes się kręci. To są przewały na znaczne pieniądze patrząc na skalę negatywnych komentarzy widocznych w sieci. Jaka rada? - Biernie obserwować eskalację procesu, gromadząc dowody. - Reagować jedynie na pisma "ostateczne" oraz listy polecone z e-sądu w Lublinie. (miejsce nadania listu poleconego można wyśledzić po numerze listu - łatwo znaleźć w sieci). - Kodeks prawa cywilnego na pierwszym miejscu (art 6 KC). - Art 10 ustawa o prawach konsumenta - Żądać wiarygodnego protokołu ważenia/odbioru paczki. - Oczekiwać prób kontaktu od spedytora (nie od brokera) w przypadku problemów z przesyłką. To wyczerpuje ustawowe komisyjne: "sprawdzenia w obecności osób zaproszonych przez siebie do tej czynności" Art 48. pkt 2 (prawo przewozowe). - Nagłaśnianie spraw. - W razie nadmiernego szumu w mediach - oczekiwać pozwów o zniesławienie.

jeziorek 2022-04-27
Jestem w identycznej sytuacji jak państwo wyżej, kwota 570zł, dopisuje się aby zobrazować skale problemu.

Rolnik1949 2022-05-22
Spólka MJM czyli tanienadawanie.pl wchodzi w skład tego "konsorcjum". (https://rejestr.io/krs/747119/4fit) Prezes - Judyta Daraszewicz. Praktyki takie same jak opisano.

wlodek37 2022-08-02
Po wielu latach doświadczeń z pośrednikami dopiero teraz przeczytałem o Twojej walce z nimi. Miałem taką sytuację z firmą Furgonetka jakieś pięć lat temu. Po którejś już dopłacie , robiliśmy zdjęcia przed wysyłką , wymiarów i wagi. No i przyszła dopłata . Udało mi się skontaktować z biurem sortowni DHL którą wysłaliśmy paczki . Opisałem całą sytuację w e-mailu , dołączyłem zdjęcia i w odpowiedzi otrzymałem informację że firma DHL nie miała zastrzeżeń do tej przesyłki. Napisałem do Furgonetki że zrywam z nimi współpracę i że jeżeli będą mnie nękać i straszyć skieruję sprawę do sądu. gnębili mnie jeszcze dwa razy po czym moje konto zostało wyzerowane. Niedawno po kilkuletniej przerwie potrzebowałem wysłać paczkę firmą inną niż tą z którą mam umowę bo tak klient sobie zażyczył. Wróciłem ot tak do furgonetki , konto moje było aktywne , hasło weszło bez problemu no i konto 0 zł . Zasiliłem konto wymaganą kwotą i wysłałem paczkę zgodnie z deklarowanymi wymiarami. Jakież było moje zdziwienie jak po dwóch dniach przyszła dopłata 40 zł do zweryfikowanej przesyłki. Kurcze , jak to jest możliwe że w obecnych czasach istnieją takie firmy które bez skrupułów naciągają klientów na nie małe pieniądze a Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji nic z tym nie robi ?

 

Bezpłatna konsultacja

skuteczne SEO

wyższy konwersja

tańszy marketing