20 narzędzi do tworzenia grafiki online które musisz znać

21 lutego 2017 Darek Malik
Te narzędzia pomogą Ci stworzyć atrakcyjną wizualnie treść bez płacenia grafikowi. Nie będziesz też musiał ślęczeć godzinami nad tutorialami, bo na ich opanowanie wystarczy chwila. Efekty będą zaskakujące.

Często przeglądasz strony konkurencji szukając inspiracji i porównujesz je ze swoją witryną. Niestety mało zdjęć, wykresów czy infografik sprawia, że Twoja strona wypada blado na tle konkurencji.

Myślisz sobie: niestety nie znam pakietu programów od Adobe, a na zlecenie prac grafikowi na razie mnie nie stać - w konsekwencji nie dbasz o wizualną stronę swojej witryny.

Takie myślenie jest błędne i może nieść za sobą tragiczne skutki. Błąd takiego myślenia polega na tym, że konkurencja w wielu przypadkach też nie korzysta z usług grafika, a Photoshopa, Illustratora czy Corela zna tylko ze słyszenia. Sęk w tym, ze nasi rywale korzystają z narzędzi do obróbki graficznej, które są dostępne w sieci za darmo. Zapoznaj się z zaproponowaną przez nas listą stań się specjalistą w zakresie content marketingu.

 
Jest wiele alternatyw dla Photoshopa dostępnych online
 

Programy do graficznej obróbki zdjęć dostępne online

 1. Snappa - proste narzędzie do tworzenia grafik na potrzeby mediów społecznościowych, blogów czy banerów reklamowych. Snappa automatycznie dostosowuje rozmiar grafik do danego medium. Dodatkowo oferuję sporą bazę zdjęć i umożliwia wysyłanie grafik do social mediów bez opuszczania programu.

 2. Canva - kolejne bardzo intuicyjne narzędzie do tworzenia grafik bez konieczności pobierania Photoshopa. Canva posiada wiele funkcji, które dają nam sporo możliwości tworzenia. Program pozwala na wyrównywanie i kadrowanie zdjęć, dodawanie tekstów, tekstur, dymków, ikon czy naklejek. Możemy nakładać na zdjęcia różne filtry, poprawiać ich ostrość czy kolorystykę. Program umożliwia również tworzenie popularnych w sieci kolaży. Posiada jeszcze wiele innych funkcji między innymi projektowanie graficznych szkieletów i funkcjonalności  stron internetowych przy użyciu narzędzia przeciągania. Kiedy szkielet jest gotowy program umożliwia przekształcenie go w pełni funkcjonalną makietę.

 3. PicMonkey - to alternatywa dla obu wcześniejszych narzędzi z podobnymi funkcjami i zastosowaniem.

 4. Fotor - podobnie jak wcześniejsze narzędzia również Fotor umożliwia obróbkę zdjęć, tworzenie grafik, kolaży czy efektu HDR. W Fotorze możemy również dokonać retuszu zdjęć typu beauty. Usunąć zmarszczki, efekt czerwonych oczu możemy poprawić kształt czy wybielić zęby.

 5. Free Photo Tool - ostatni z pięciu prezentowanych programów to taki Photoshop z darmowym dostępem online.

Narzędzia do tworzenia infografik i wykresów

 1.  Piktochart - świetne narzędzie do tworzenia różnego rodzaju grafik, które możemy wykorzystać w zasadzie wszędzie, na blogu, w mediach społecznościowych, internetowych reklamach, a także  w druku. Piktochart umożliwia tworzenie infografik, wykresów, map i ikon. Program ma również swoją bazę zdjęć.

 2. Easelly - narżedzie oferuje nam tysiące szablonów z infografikami, które możemy dowolnie edytować i wykorzystywać na własny użytek. 

 3. Infogram - to narżedzie specjalizujące się w infografikach, wykresach i mapach interaktywnych. O poziomie tej aplikacji najlepiej świadczą jej klienci, wśród których znajduję się Euronews, GoodYear, TomTom, Skyscanner czy Uniwersytet Kalifornia.

 4. Thinglink - to narzędzie, którego specjalnością jest interaktywność. Interaktywne infografiki, interaktywne mapy, interaktywność dla e-commerce i inne. Dzięki tej aplikacji możemy na przykład oznaczyć na mapie swoją lokalizację, po najechaniu lub kliknięciu w konkretny przycisk wyskoczy nam okienko ze zdjęciem czy informacjami, które nas dotyczą.

 5. Tableau Public - narzedzie, które wizualizuje dane - tak najprościej można opisać Tableau Public.

 
Dane zaprezentowane w postaci infografiki będą łatiwejsze w odbiorze

Stwórz swoją prezentacje online

 1. Prezi - mówisz prezentacje myślisz PowerPoint? Otóż niekoniecznie. Dziś do dyspozycji mamy sporo narzędzi jednym z nich jest właśnie Prezi. To chyba najpopularniesze spośród narzędzi do tworzenia prezentacji online.

 2. Capzles -  to kolejny kreator prezentacji online.

 3. Emaze - również za pomocą tego narzędzia stworzymy świetne prezentacje.

 4. U tell story - darmowe narzędzie do tworzenia prezentacji, w którym oprócz zdjęć możemy korzystać także z wideo, dźwięku czy muzyki.

 5. Silk - narżedzie to umożliwia zaprezentowanie danych statystycznych, raportów w ciekawy i przyjemny dla oka sposób.

Miszmasz

 1. Animoto - narzędzie pozwala na przykład połaczyć się z Instagramem czy Facebookiem i zaciągniętych stamtąd zdjęć lub filmików stworzyć animację. Animoto pozwala również na tworzenie filmów marketingowych czy slajdów.

 2. Sanp Guide - służy do tworzenia ebooków online.

 3. Magisto - aplikacja, która automatycznie przemieni twoje mało atrakcyjne wizualnie filmy w takie, które przyciągną wzrok odbiorców.

 4. Awesome Screenshot - to rozszerzenie do Chrome, które umożliwia robienie screenshotów oraz ich edycję przed zapisem na dysku komputera.

 5. Screencastify - kolejne rozszerzenie do Chrome, dzięki niemu możemy tworzyć screen casty, czyli filmy pokazujące co aktualnie dzieje się na ekranie Twojego komputera. Narzędzie przydatne w tworzeniu tutoriali.  

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy

o Twoim biznesie