Owce Facebooka czyli wielkość głupoty bez zmian

30 sierpnia 2012 Łukasz Gierucki
Z internetu korzystają miliony ludzi o różnym poziomie wykształcenia. Przykład pokazuje że z Facebooka korzysta całkiem sporo ludzi wykształconych jednak o bardzo niskim poziomie rozumu.

Owce Facebooka - głupota bez zmian


Na Facebooku możemy znaleźć tysiące fan page'y - firmowe, rozrywkowe, wszelkiej możliwej maści. Można znaleźć również całkiem sporo takich, które żerują na głupocie ludzi odwołując się do ich skrytych potrzeb lub marzeń, obiecując ich spełnienie bez żadnych oczekiwań w zamian. I ludzie to kupują! Wierzą, że nie robiąc nic można w dzisiejszych czasach otrzymać nawet wartościowy prezent warty kilka tysięcy złotych. Ot tak po postu - kliknę tu, kliknę tam .. a nóż widelec może się uda .. może faktycznie ktoś mi przyśle nowego iPhone'a 4S. Może to ja będę jednym/ą z 10 tyś szczęśliwców którym uda się odebrać telefon i to jeszcze w wybranym przeze mnie kolorze. :)

Takie myślenie przypuszczalnie towarzyszy fanom, którzy polubili fan page obiecujący iPhone'a 4S pierwszym 10 tyś fanów. 

Kto pierwszy ten lepszy!

Pierwsze 10000 osób dostane iPhone 4S

Tak brzmi tytuł tego fan page'a który odnotowuje przyrost fanów na poziomie kilkuset na godzinę! W ciągu godziny ilość fanów wzrosła z 11.861 do 12.106!

Fan page nie oferuje nic prócz dokładnie 3 zdjęcia iPhone'a i informację że pierwsze 10 tyś fanów go otrzyma - poniżej dokładne wskazówki co należy zrobić aby otrzymać telefon:

Jeżeli chcesz wygrać iPhone'a 4S musisz:

  1. Kliknąć "Lubię to!" - polubisz nasz fan page https://www.facebook.com/pages/Kto-pierwszy-ten-lepszy-Pierwsze-10000-osób-dostane-iPhone-4S/158377567625043
  2. Udostępnij ten post na swojej tablicy - w okienku wpisz "gotowe!". I polub ten post.
  3. Napisz w komentarzu niżej w jakim kolorze chcesz otrzymać smartfona.

Jeżeli zrobisz te 3 czynności - bądź cierpliwy/a, aż nasz pracownik skontaktuje się z Tobą przez Facebooka
Kto pierwszy ten lepszy! Powodzenia :)

iPhone 4s za darmo dla 10 tyś osób

O 9:45 fan page został udostępniony 9.351 razy i miał 8.841 komentarzy. 15 minut później miał o 100 komentarzy i 100 udostępnięć więcej!

Zdecydowana większość komentarzy to wpisany kolor telefonu jaki fani chcą otrzymać! Co jakiś czas można znaleźć niezmoderowany komentarz wyśmiewający głupotę pozostałych, jednak po dodaniu komentarza przez nas został on natychmiast usunięty.

ech...marzenia sa po to by się spełniały...taki piękny.... srebrny......malutki:)))

Ludzie naprawdę wierzą, że ich marzenia mogą się spełnić w tak banalnie prosty sposób. Są w stanie zrezygnować z racjonalnego myślenia .. albo nawet z jakiegokolwiek myślenia podejmując decyzję kierując się skrótem myślowym - skoro tyle osób to zrobiło tzn. że widocznie warto ... 12 tyś osób nie może się mylić. A jednak może!

 

Pierwsze 5000 osób nic nie wygrywa!

Pierwsze 10000 osób nie dostanie nic!

Powstał fan page wyśmiewający głupotę ludzi wierzących w cudowną moc Facebooka. Jak widać cieszy się on dużo mniejszym zainteresowaniem co potwierdza, że jednak wolimy mieć nadzieję, wierzyć w cuda, łudzić się że może jednak w końcu dopisze nam szczęście.

5000 osób nic nie wygrywa

Szkoda tylko, że będąc w tym amoku tracimy nawet umiejętność czytania .. bo fan page obiecuje telefony dla pierwszych 10 tyś fanów a obecnie jest ich już 12.294 .. czyżby ostatnie 2.294 fanów nie potrafiło czytać czy może łudzą się że "firma" wysupła extra 2.294 iPhone'y :).

Możemy tylko pogratulować pomysłu zdobycia w szybki i prosty sposób sporej grupy fanów. Na pewno szybki "dostęp" do 12 tyś potencjalnych klientów, którzy błyskawicznie podejmują decyzję bez sięgania po własny rozum ma w sobie duży potencjał dla wielu właścicieli odpowiednich brandów.

Uaktualnienie - luty 2013

Face page z darmowymi iPhonami pojawiają się dalej i dalej znajdują rzesze fanów, wśród których, aż wstyd się czasem przyznać całkiem sporo znajomych. Gdzieś ktoś napisał w komentarzu mniej więcej tak - "Facebook miał być po to żeby spotykać znajomych, ale teraz to wcale już nie chcę ich spotykać".

Dla tych, których nie wylosowano i nie dostali darmowych iPhonów pojawiły się strony z darmowymi folijkami, a dla głodnych .. darmowe parówki :) 

Darmowe folie z iPhona

Darmowe parówki