10 przydatnych aplikacji na Androida które warto mieć

10 sierpnia 2012 Agnieszka
600 tyś aplikacji na Androida w czerwcu 2012! Przedstawiamy 10 apek które naprawdę warto zainstalować w swoim telefonie lub tablecie z Androidem.

10 aplikacji na Androida

Aplikacji, które mogą być wykorzystanie na urządzeniach z systemem operacyjnym Android jest mnóstwo. Jedne służą bardziej celom zawodowym, inne rozrywce.

Nie mniej jednak istnieją aplikacje, które każdemu ułatwią korzystanie z urządzenia i łatwiejszą organizację spraw osobistych czy zawodowych.

Należą do nich między innymi:

 1. PocketCloud Explore - aplikacja ta umożliwia wgląd w pliki wielu komputerów i zarządzanie nimi. Jest to program służący do zdalnej integracji połączeń z systemem z wieloma komputerami. Osoba wykorzystująca tą aplikację może nie tylko mieć wgląd w pliki na innym urządzeniu, ale także odpowiednio je modyfikować.Aplikacja współdziała z komputerami, które znajdują się pod nadzorem Windows oraz Mac OS X. Jest to jednak aplikacja płatna.
   
 2. EasyMoney - jest to typowa aplikacja finansowa. Pozwala na integrację nadzoru wydatków z kierowaniem budżetem i przypominaniem o konieczności wykonania określonych płatności. Jej funkcjonalność pozwala na sporządzanie sprawozdań finansowych, fotografii rachunków, przeliczanie kursów walut. Z aplikacją EasyMoney wgląd w rachunki i ich nadzór jest znacznie uproszczony.
   
 3. Facebook Messenger - stworzona przez portal społecznościowy aplikacja bardzo dobrze sprawdza się w wersji mobilnej. Łączy ona prostotę z funkcjonalnością i sprawnością działania. Zdecydowanie usprawnia ona komunikację z osobami dostępnymi na Facebooku i pozwala na bezproblemowe prowadzenie rozmowy na komunikatorze.
   
 4. Google Docs - ta darmowa aplikacja pozwoli nam na sprawne przechowywanie załączników wiadomości e-mailowych, tworzenie i modyfikowanie dokumentów, a nawet arkuszy kalkulacyjnych na urządzeniu z systemem Android.
   
 5. Business Calendar - wymieniony kalendarz jest bardzo funkcjonalny i pomaga w właściwej organizacji czasu.
   
 6. Dolphin Browser - mobilna przeglądarka jest ciekawą aplikacją w urządzeniach z systemem operacyjnym Android. Pomimo, iż systemowa przeglądarka Androida nie jest zła, funkcjonalność Dolphin Browser zdecydowanie powiększa jej możliwości. Pozwala na sprawne wybieranie witryn, obsługę dodatków, czy zharmonizowanie zakładek pomiędzy urządzeniami.
   
 7. Swype - aplikacja ta umożliwia pisanie wiadomości bez odrywanie rysika czy tez palca od klawiatury dotykowej. Dzięki temu pozwala na sprawniejsze i bardziej efektywne tworzenie przekazu.
   
 8. Endomondo - dla wszystkich uprawiających sporty będzie to świetna aplikacja pozwalająca na zbieranie informacji o treningach, rysowanie dowolnie przebytych tras dzięki zbieraniu sygnałów GPS oraz wielu ciekawych statystyk. Ponadto aplikacja powiązana jest z serwisem gdzie na komputerze możemy przeglądać wszystkie informacje o naszych treningach, zapraszać znajomych, brać udział w wirtualnych zawodach itd. Aplikacja dostępna jest w wersji darmowej i płatnej.
   
 9. Go SMS - świetny klient do obsługi wiadomości tekstowych, który nawet w wersji darmowej dostarcza ogromnych możliwości komunikacji. Zdecydowanie lepszy od standardowej aplikacji.
   
 10. Evernote - doskonała aplikacja umożliwiająca szybkie i łatwe tworzenie notatek. Jeśli telefon to Twoje centrum informacji to ta aplikacja będzie bardzo pomocna w ich zbieraniu.