Najlepsze gry na Androida w 2022 roku które zainstalować

Sprawdź, jakie tytuły są obecnie najlepsze i czy warto czekać na najnowsze odsłony długo oczekiwanych tytułów gier w androidowym Sklepie Play.

Najlepsze gry na Androida 2022


Gry zawsze pod ręką

Najlepsze gry na Androida obejmują wiele gatunków rozgrywek i oferują nieograniczoną rozrywkę. Bez względu na to, co lubisz — czy są to gry strategiczne, strzelanki jednoosobowe, puzzle czy cokolwiek innego — prawdopodobne jest, że w Sklepie Play znajdziesz grę, która wciągnie Cię na kilka długich godzin. Oczywiście, każdy z nas ma swoje upodobania — to, co podoba się jednemu, nie musi podobać się drugiemu. Niektórzy lubią gry z dreszczykiem, inni gry matematyczne, czy krzyżówki.

Spośród kilkuset tysięcy możliwości trudno jest znaleźć te najlepsze, dlatego zwracamy uwagę na jedne z najpopularniejszych, które mają odbiorców na całym świecie. Miliony osób codziennie grają na swoich telefonach, a duża część tych osób gra w gry hazardowe. Przy wyborze gier hazardowych warto spojrzeć na ofertę pod linkiem: https://icecasino.com/pl/gry-hazardowe, gdzie znaleźć można setki tytułów idealnych do walki z nudą i możliwością wygrania prawdziwych pieniędzy.

Sklep Play i jego atrakcyjne gry

Jeśli jednak pozostaniemy w obrębie Sklepu Play, aby znaleźć najbardziej w nim atrakcyjne gry, to okaże się, że nie jest to takie proste, ze względu na problemy z sortowaniem. Jest wiele dobrych tytułów gier na Androida zupełnie za dawno, ale znajdziesz tu też kilka tytułów, za które trzeba zapłacić. Pozostaje kwestia, czy warto w nie w ogóle inwestować. Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Nie ma się jednak co martwić, ponieważ zebraliśmy 10 najlepszych z najlepszych gier w jednym miejscu, biorąc pod uwagę różne kategorie w zestawieniu.

Niezależnie od tego, czy chcesz pograć w grę RPG, zagrać w coś ze znajomymi, czy wystawić swoje umiejętności strategiczne na próbę, mamy dla Ciebie najlepsze gry na Androida, które warto zainstalować w swoim telefonie.

Najlepsze gry na telefony z systemem Android w 2022 roku

Jedną z kategorii są rozgrywki wieloosobowe, czyli takie, w które możesz grać z przyjaciółmi rodziną online lub lokalnie. To świetny czas na spotkania czy spędzanie czasu na czacie Discord. Szaloną popularnością w sklepie Play cieszy się Among Us, czyli całkiem zabawna rozgrywka, która może jednak zrujnować przyjaźnie. To gra oparta na oszustwie. W dowolnym miejscu pięć do dziesięciu maksymalnie graczy zbiera się i wykonuje zadania w kosmosie. Jest jednak wśród tych osób oszust, (czasem kilku). Członkowie załogi muszą przetrwać dłużej niż oszust, który ma za zadanie zabicie pozostałych graczy, obracając drużynę przeciwko sobie. Zrzuca winę na siebie, aby ostatecznie wygrać.

Inną propozycją jest Ticket to Ride, czyli mobilna adaptacja znanej gry planszowej opartej na pociągach. Jest to lubiany motyw przez wielu graczy. Możliwości technologiczne pozwalają na to, aby rozgrywka była prosta i przyjemna. Jest to dobry tytuł imprezowy, który pozwala na zdrową rywalizację wśród rodziny i podobnie jak Among Us, Triple Agent oparty jest na oszustwie. W grze biorą udział dwie drużyny, gdzie jedna ma za zadanie zmusić drugą, aby walczyły przeciwko sobie. Trzeba tu uważać, aby nie zostać zepchniętym na boczny tor lub oszukanym, ponieważ może to spowodować przegraną całego zespołu.
 

Najlepsze gry na Android 2022

Kolejną propozycją jest Who Can't Draw, czyli współczesna wersja gry Pictionary. Różnica polega na tym, że jest dedykowana na telefony z Adroidem. Pierwsza osoba otrzymuje słowo i stara się je narysować, zanim  przekaże swoje urządzenie następnemu graczowi. Kolejna osoba ta ma następnie 15 sekund na odtworzenie kopii rysunku i przekazanie go kolejnemu graczowi. Ostatni gracz podejmuje próbę odgadnięcia, jakie było oryginalne słowo, czyli pierwsze narysowane. Gracz ustala to z otrzymanego od ostatniej osoby rysunku. To naprawdę świetna zabawa na grupowych spotkaniach, dedykowane dla osób, które chcą zagrać w jedną z najlepszych gier Androidowych.

Strzelanki to dobry dowód, na to, że są one bardzo wśród graczy mobilnych. Rzucają wyzwanie twojemu celowi, umiejętnościom podejmowania decyzji i wymagają zdolności taktycznych. Niezależnie od tego, czy gra jest jedno, czy dwuosobowa, to gry na Androida oferują dobrze grywalne strzelanki. Przykładem jest Apex Legends, przebojowa gra free-to-play battle royale, która na urządzenia mobilne. To niesamowita strzelanka, która bardzo przypomina oryginalną grę. Podczas gdy sterowanie ekranem dotykowym wydaje się nieco trudne, możesz użyć kontrolera (co zaleca się zrobić).

Znanym tytułem, o którym warto wspomnieć, jest Call of Duty: Mobile, które spotkało się z pewnym sceptycyzmem, kiedy ogłoszono, że gra zostanie wydana, ale szybko to zniknęło, gdy ludzie dostali w swoje ręce najnowszą wersję gry na system Android. To niesamowicie dobrze zrobiona strzelanka na telefony, z dużą ilością broni do użycia i mnóstwem przedmiotów do zgarnięcia. Elementy sterujące — ekran telefonu lub zewnętrzny kontroler — są bardzo responsywne. Można także wybierać między kilkoma trybami gry, takimi jak Death Match czy Battle Royale. Jest tu też absolutnie oszałamiająca ilość personalizacji, czyli pistolety, granaty, pomocnicze i atuty do wyboru. W przypadku gry free-to-play Call of Duty: Mobile jest jednym z najlepszych wyborów wśród tych, o których warto wspomnieć.

Tytułem, o którym warto wspomnieć, jest Doom i Doom II. Pojawienie się gry na Androidzie nie zostało przyjęte najlepiej, ale po tym, jak firma Bethesda naprawiła kilka kluczowych problemów,  gra stała się konkurencyjna wśród innych tytułów. Obie gry mają obsługę kontrolerów i duże częstotliwości odświeżania. Jeśli chcesz spróbować klasyki gier, te dwie gry są warte kilkaset megabajtów pamięci w telefonie.
 

Najlepsze gry na Android 2022


Listę uzupełnia gra PUBG, która przyszła na urządzenia mobilne, podobnie jak w przypadku Call of Duty — jego wersja na Androida okazała się całkiem niezła. Battle royale to świetna rozgrywka na urządzeniach mobilnych, mająca intuicyjny interfejs użytkownika i świetne sterowanie. To dość imponująca gra z możliwością wypróbowania kilku trybów. Mimo że w sklepie mamy Call of Duty: Mobile, to PUBG Mobile wyróżnia się i ma duże grono odbiorców wśród graczy. Ma też ciągłe aktualizacje, co jest jej dużą zaletą.

Jeśli chodzi o gry logiczne, to ich popularności spowodowana jest dostępnością- prawie każdy może wybrać grę logiczną i pograć gdziekolwiek się znajduje. Wśród gier są też „puzzle" odnoszące się do wielu różnych podgatunków — gry oparte na fizyce czy grawitacji oraz łamigłówki logiczne — więc trzeba tam się trochę „pobawić”, aby znaleźć taki tytuł, który będzie dobry dla Ciebie.

Jest też kilka gier Bridge Constructor, ale wersja Portal jest tą, która wyróżnia się wśród najlepszych, bo zmusza do zmagania się z prawami fizyki. Cel pozostaje ten sam: zbudować most, aby bezpiecznie dostać się pojazdem z punktu A do punktu B. Łatwiej jednak to powiedzieć niż zrobić, ale jeśli pojmiesz, o co chodzi, to na pewno Ci się spodoba.

Ostatnim tytułem, na który warto zwrócić uwagę to Donut County — to relaksująca gra, która stawia przed Tobą zadanie wywołania jak największego chaosu w małym miasteczku. Wiercisz w nim dziurę, która powiększa się, gdy wpadają do niej przedmioty. W końcu pochłania ona budynki i inne konstrukcje, siejąc spustoszenie. Jest to dynamiczne, ale pomiędzy piękną i uproszczoną grafiką a klimatem, ta gra nie jest stresująca i chaotyczna.

Gry mobilne i ich popularność

Czas, gdy telefony pełniły tylko funkcję dzwonienia, dawno już minęły. Dziś telefon to skrzynka e-mail, zarządzanie firmą, nagrywanie i edycja filmów, muzyka i duża ilość innych przydatnych funkcji. Niewątpliwie, dziś telefon to także rozrywka — czyli gry i aplikacje. Na system Android powstaje ich dziś niewiarygodnie dużo. Część z nich zyskuje uznanie wśród odbiorców, a część ginie w tłumie innych, lepszych tytułów.

W związku z tym, że gry są ciągle uaktualniane, nasza lista, choć wiarygodna, będzie wymagać aktualizacji, ponieważ twórcy oprogramowania prześcigają się w pomysłach i wydają coraz lepsze programy i gry. Jedno i drugie jest wciągające tak, jak i zaproponowane przez nas gry hazardowe. Różnica między grami hazardowymi a tradycyjnym sklepem polega głównie na tym, że pierwsze z nich dają możliwość wygrywania pieniędzy, a te ze sklepu raczej są drenażem portfela, bez możliwości jakiegokolwiek zwrotu. Niemniej jednak warto poświęcić na jedne i drugie trochę czasu, bo są wciągające i atrakcyjne dla graczy.