TalentBoxes - portal społczenościowy

26 lipca 2014
Zaprojektowaliśmy i uruchomiliśmy portal społecznościowy kierowany do ludzi chcących dzielić się swoimi pasjami i talentami.

TalentBoxes to portal społecznościowy skupiający ludzi o różnych pasjach i hobby, chcących dzielić się swoimi pracami z innymi.

Głównym celem projektu było stworzenie serwisu dla ludzi posiadających różne talenty i pasje - nie chodziło o stworzenie drugiego YouTube'a pełnego wszystkiego - od kotów po instrukcje naprawy praktycznie każdego urządzenia. Chodziło o stworzenie miejsca skupiającego konkretną grupę użytkowników, którzy mają ciekawe hobby i pasje, są w czymś wybitni, i chcą się swoimi osiągnięciami i talentami dzielić z innymi.

Dlatego administratorzy serwisu przywiązują dużą wagę do jakości zamieszczanych treści, aby portal nie stał się miejscem gdzie można znaleźć wszystko, a tylko wyjątkowe, wyróżniające się treści.

Portal został podzielony na kategorie tematyczne - rozrywka, sztuka, sport, nauka i technologia. Każda z głównych kategorii zawiera listę podkategorii, np. w rozrywce znajdziemy m.in. muzykę, tanieć czy modeling, natomiast w sztuce - fotografię, rysunek, obrazy czy rzeźbę.

Po założeniu konta użytkownik może w prosty sposób dodawać różne treści - filmy, muzykę, tekst.
Treści mogą być oceniane przez innych użytkowników, komentowane oraz udostępniane w portalach społecznościowych oraz wstawiane jako widgety w innych serwisach. Użytkownicy mogą tworzyć listy swoich ulubionych autorów, ulubionych treści, zapraszać innych do kontaktu i wysyłać prywatne wiadomości. Dodatkowo serwis zbiera statystyki z oglądalności treści, dzięki czemu możliwe jest tworzenie rankingów np. na potrzeby konkursów. W aktualnym konkursie do wygrania są 3 tablety Asus, zatem zachęcamy do wzięcia udziału.

W portalu znajdziemy również artykuły z ciekawymi osobami, a wybrane treści trafiają na wyróżnione miejsce na stronie głównej.

Nasze zadanie

W naszym zakresie była pomoc przy przygotowaniu finalnej wersji logo, layoutu funkcjonalnego i graficznego oraz wdrożenie funkcjonalności w oparciu o system Actualizer CMS i konfiguracją dedykowanego serwera.

Serwis został przygotowany w dwóch wersjach językowych, jednak na chwilę obecną dostępna jest tylko wersja angielska, wersja polska zostanie włączona za jakiś czas.

Mimo że portal jest wciąż w wersji beta i dostępny dopiero od 3 tygodni z każdym dniem przybywa nowych użytkowników i treści. W serwisie wciąż trwają prace w ramach których modyfikowane są istniejące funkcjonalności oraz dodawane nowe, aby korzystanie z serwisu dawało dużo przyjemności i było maksymalnie proste.

 
Portal TalentBoxes.com
 
 

Bezpłatna konsultacja

Porozmawiajmy

o Twoim biznesie